KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Nurme seebid sisaldavad seebikivi ehk naatriumhüdroksiidi, kuid seda ei märgita toodete koostisainete nimekirja, kuna tegemist on abiainega, mis aitab segul seebistuda ning lõpptootesse ei tohiks seda jääda.

Kõik Nurme šampoonid on puhta koostisega, ei sisalda silikoone, parabeene ega sünteetilisi lõhna- ja värvaineid. Seega sobivad need ideaalselt ka värvimata ja/või lokkis juustele. Vajadusel soovitame kasutada Nurme juuksepalsameid.Samuti sobivad Nurme šampoonid/palsamid kasutamiseks lastele. Kuna šampoonid/palsamid sisaldavad eeterlikke õlisid, siis beebidele soovitame kasutada spetsiaalselt beebidele välja töötatud lõhnavaba beebide šampooni.

Iga tahke shampooniga pestes tuleb meeles pidada, et väga oluline on rikka vahu tekkimine. Vaht on see, mis peseb juustest seebijäägid ning siis ei jää peale pesu tunnet nagu oleks juuksed rasvased. Soovitame juukseid pesta kindlasti kaks korda.

Tehke juuksed märjaks, hõõruge tahke shampoon käte vahel vahule ning kandke juustele. Seejärel loputage ning korrake. Teisel pesul peaks tekkima juba väga rikkalik vaht ning juuksed saavad puhtaks. Soovikorral kasutage juuksepalsamit.

Looduslikud eeterlikud õlid vees ei lahustu, vaid jäävad oma kerguse tõttu pinnale pärlendama. Küll aga segunevad nad hästi alkoholiga!

Eeterlike õlide kasutusala on väga lai – neid saab kasutada aroomilampides/diffuuserites ruumi lõhnastamiseks ja/või aroomiteraapiaks, lisada vannivette, massaazhiõlile, kreemidesse jne. Põhjaliku ülevaate eeterlike õlide kasutamisest ja toimest saate lugeda meie blogipostitusest – Mis on eeterlik õli ning kuidas seda kasutada?

100ml kätepuhastusvahendit sisaldab Terviseameti poolt lubatud maksimaalset kogust 80 ml alkoholi. Protsentuaalselt moodustab see 80% 100 ml-st. Ehk kõige lihtsamalt öeldes sisaldavad Nurme kätepuhastusvahendid 80% alkoholi.

Kuna Terviseameti ettekirjutused kätepuhastusvahenditele lähtuvad grammkaalust ja lubatud alkoholi määr on 65% grammkaalust, siis sel põhjusel on pakenditele märgitud alkoholi sisalduseks 65%. Milliliitritesse ümberarvutatuna on 65g alkoholi=80 ml ehk 100 ml pudeli puhul on see 80% ulatuses täidetud alkoholiga.

Baktereid ja viiruseid on palju erisuguseid; osa neist on alkoholiga lihtsam tappa kui teisi. Taolised erinevused johtuvad bakterite välimise pinna ehituse iseärasustest. Näiteks tapab rohkem kui 60% kangune alkohol väga tõhusalt kolibaktereid, mis tekitavad toidust põhjustatud haiguseid ja muid nakkuseid.

Mõnedel viirustel on välimine kiht, mida nimetatakse membraaniks. Alkohol tapab edukalt viiruseid — sh koroonaviirust —, millel selline membraan esineb, kuid on vähem tõhus ilma membraanita viiruste hävitamisel.

Nii viiruste kui ka bakterite tõrjumisel on oluline silmas pidada, et hulga uuringute kinnitusel peab desinfektant tõhusaks toimimiseks sisaldama vähemalt 60% alkoholi.

Nurme tooteid ei ole testitud loomadel. Kõik meie tooted kannavad rahvusvahelist märgistust “cruelty free”.

Enamus Nurme tooteid on sobilikud veganitele. Toodete seas on vaid mõned erandid: nt kitsepiimaseep ja näoseep sisaldavad kitsepiimapulbrit, huulepalsamid ja deodorandid sisaldavad mesilasvaha.

Nurme Looduskosmeetika lõpetas palmiõli kasutamise kosmeetikatoodetes aastal 2017, kuigi enne seda kasutatud õli omas jätkusuutliku palmiõli sertifikaati. Ainuke toode, mille puhul palmiõli välja vahetada ei ole õnnestunud on Soome turul populaarne tahke šampoon kanepiseemneõliga. Tegime korduvaid katsetusi, et asendada palmiõli, kuid kahjuks toote omadused kannatasid sedavõrd, et tõstsime käed üles ja jäime retsepti juurde, mis sai välja töötatud aastal 2012. Kuivõrd Nurme tootevalikus on kokku 5 tahket šampooni, siis on kliendil alati võimalus valida teine toode. Igal tootel on oma elukaar ja ühel päeval lõpeb ka tahke šampooni kanepiõliga populaarsus. Nurme põhimõtteks jääb, et meie arenduses olevad ja turule tulevad tooted on alati palmiõlivabad.

Eeterlikke õlisid Nurme ise ei tooda. See oleks väga keeruline ja kallis protsess, kuna tooraine (apelsin, eukalüpt, sidrunhein jne) meie kliimas ei kasva. Õlid on pärit erinevatest riikidest (Prantsusmaa, Hispaania, India, Brasiilia jne), kus siis vastav taim või vili laialt levib ja kasvab. Iga meie poolt müüdava eeterliku õli tootekirjelduses oleme ära märkinud päritoluriigi.

Kuigi Nurme eeterlikud õlid omavad ka toidusertifikaati, siiski tulenevalt kosmeetikatoodete tootja vastutusest Nurme Looduskosmeetika OÜ õli kasutamiseks toidus infot ei jaga ja vastutust ei oma.
Kinnitame, et õlid on puhtad – ei sisalda parabeene, keelatud konservante, värvaineid ega UV filtreid.

Soovitame lugeda meie blogi artiklit eeterlike õlide kohta https://nurme.eu/tootetutvustus/aroomteraapia-algajale-millised-olid-koju-osta/

Alumiinium on deodorandisees komponent, mis blokeerib higistamist, kuid kõik, mis me määrime oma nahale, imendub ka meie organismi ning aluminium ei ole kindlasti see metall, mida me keha armastab.
Nurme tooted sisaldavad higilõhna neutraliseerivaid komponente nagu eeterlikud õlid ja söögisooda, mis ei lase higilõhnal levida. Higi enda imeb maisitärklis sisse. Higistamine on keha loomulik ja vajalik protsess!
Kuna Nurme deodorant ei võta higistamist ära vaid komponendid neutraliseerivad lõhna ning imevad higi enda sisse, siis efektiivne on ta täpselt nii kaua kuniks kasutaja tunneb ennast mugavalt. Suurem higistaja peaks deodoranti päeva jooksul värskendama. Seega ei pruugi efektiivsus olla nii suur kui alumiiniumühendeid sisaldavate deodorantite puhul, kuid on pikas perspektiivis palju turvalisem kehale. Loe meie looduslike ja loodusesõbralike zero waste deodorantide kohta veel siit – https://nurme.eu/ilunipid/looduslikud-deodorandid/

Koorija valik sõltub eelkõige nahatüübist. Tundlikuma ja kuperoosse naha korral tasub eelistada pehmetoimelisi koorijaid, et vältida õrna naha ärritamist mehaaniliste osakestega nahka hõõrudes. Kõikidele teistele nahatüüpidele so. kuivale, normaalsele, kombineeritud ja rasusele, sobivad ideaalselt nii õrnatoimelised (ensüümidega) kui ka koorivate terakestega koorijad. Nägu koorides kasutada kindlasti õrnemaid koorijaid. Nurme kehakoorijate koostises on suhkur või meresool, mis on oma omadustelt natuke liiga karmid näonaha koorimiseks. Seega näonaha koorimiseks Nurme kehakoorijaid me ei soovita.

Kõik Nurme tooted sisaldavad looduslikke koostisosi ja on seega ohutud kasutamiseks raseduse ajal.Kuid kui olete rase ja teil on tekkinud mõni mure või küsimus, siis palume meiega kontakteeruda info@nurme.eu ning nõu küsida.

Kõik Nurme eeterlikud õlid on 100% puhtad, ei sisalda parabeene, keelatud konservante, värvaineid ega UV filtreid.

Kuigi meie eeterlikud õlid omavad toidusertifikaati, siis tulenevalt kosmeetikatoodete tootja vastutusest Nurme Looduskosmeetika OÜ õli kasutamiseks toidus infot ei jaga ja vastutust ei oma.

Ökosertifikaati Nurme eeterlikud õlid ei oma.

Eeterlikke õlisid Nurmes ei toodeta. Kuna Eestis mandariine, nelki, eukalüpti jne ei kasva, siis toodetakse õlid vastavates riikides, kus mingi taim või viljapuu laialdaselt kasvab (nt lavendliõli toodetakse Prantsusmaal, sidrunheinaõli Indias, mandariiniõli Argentiinas jne). Meie e-poes on iga eeterliku õli juurde märgitud ka vastava õli tootjamaa.

Meie antud lehelt saab tellida tooteid vaid Eestisse. Selleks, et tellida tooteid välismaale suunduge meie teisele lehele https://nurmecosmetics.com/ .

Sõltuvalt asukohast, jõuab pakk kohale 2-4 tööpäevaga. 

Kõikidele Nurme e-poest ostetud toodetele kehtib tagastusõigus 14 päeva.

Meie e-poodi on lisandunud uus uudne makselahendus Modena ehk osta kohe ja maksa hiljem võimalus.Tegu pole järelmaksuga, vaid Eestis uudse, ülimalt lihtsa ja kiire lahendusega, läbi mille saad jaotada oma ostukorvi kolmeks võrdseks osamakseks ja seda ilma igasuguse intressi ja teenustasudeta!

*Kellele on Modena mõeldud? Inimesele, kes ei soovi kulukat järelmaksulepingut sõlmida, vaid soovib mugavalt ajatada enda makseid pikema perioodi peale ja hoida enda kulutusi kontrolli all.

*Kuidas toimib uus maksevõimalus?

1.Vali tooted mida soovid ning ostukorvi liikudes vali makseviisiks Modena
2.Tuvasta ennast Smart- ID või Mobiil-ID-ga
3.Vali maksete arv ehk mitme osamaksega soovid tasuda (võimalik kuni 3 osamakset 90 päeva jooksul)
4. Allkirjasta ja ost ongi sooritatud! Ära muretse, kulud oleme katnud meie ning Sina vaid šoppa. Nii lihtne see ongi!

*Mis vahe on tavapärasel järelmaksul ja Modena “maksa hiljem” maksesüsteemil?

Modena võimaldab maksta kuni kolmes osas toodete eest ilma järelmaksulepingut tegemata ning seda kõike intressi ja teenustasudeta. Samuti ei pea klient täitma pikki andmevälju ning avaldama oma isiklikke finantsandmeid.Järelmaksu puhul on vaja üldiselt täita 14 rida andmevälju (sissetulekud, olemasolevad laenukohustused, elukohad jne) ning loomulikult lisandub ka intress ning muud teenustasud. 

*Mille alusel annab Modena mulle krediiti? Modena kontrollib automaatselt inimese maksevõimekust sekundite jooksul.

*Kui kaua võtab aega Modenaga maksmine? Tuvastamisest kuni ostu sooritamiseni võtab keskmiselt 50 sekundit aega.

*Kas on võimalik ka varem ette ära maksta, kui tekib selleks soov? Jah, maksed saad teha vastavalt enda soovile.

Sõltuvalt asukohast , jõuab pakk kohale 2 – 4 päevaga. Kui te ei ole oma tellimust 5 tööpäeva jooksul kätte saanud, siis palun kontakteeruge meie klienditoega info@nurme.eu. Suuremate kampaaniate või riigipühade ajal võib kauba kohaletoimetamine aega võtta kuni 7 tööpäeva.

Kui toode on laost otsas, siis iga toote juures on meeldetuletuse nupp ja lahter, kuhu saab sisestada omae – posti aadressi. Kui toode on tagasi laos, saate e – postile vastava kirja.

Kui saite vealise või kahjustatud toote, siis palun kontakteeruge meiega koheselt, et saaksime vea võimalikult kiiresti parandada. Võtke palun ühendust info@nurme.eu, et saaksime lahendada Teie mure.

Vastavalt seadusele on tarbijal õigus lepingust taganeda ja kaup tagastada 14 päeva jooksul alates tellitud kauba kättesaamisest. Tagastusõigus kehtib ainult kasutamata ja rikkumata pakendis tagastatud kaubale. Siinkohal jäävad tagasi saatmise kulud kliendi kanda. Veebipood nurme.eu tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Juhul kui soovite tagastada toodet, mille ostuga kaasnes kingitus (näiteks saite kingituse soetades tooteid konkreetse summa eest), peate tagastama ka saadetud kingituse. Juhul kui kingitust ei tagastata, arvatakse kingituse väärtus tagastatavast summast maha.
Oma soovist kaup tagastada tuleb esmalt täita tagastamise vorm, mille leiate e-poe Tellimisinfo alt. Kirjas palume märkida tellimuse number, tellija andmed ning toode mida soovitakse tagastada.
Tagastades pakk Omniva või Smartposti pakiautomaadist saab seda teha sama uksekoodiga, mis paki kättesaamisel. DPD-ga saatmisel palun võtta meiega ühendust info@nurme.eu, et saaksime vormistada Teile pakikaardi. Tagastamise kulu arvestame tagastatavast summast maha.

Tellimuse staatust saate näha oma konto “Tellimused” alt.

E-poe tellimustele ise järele tulemise võimalust Nurmel veel pole. Juhul, kui see tulevikus tuleb, siis lisame vastava võimaluse e-poe kätte saamise võimaluste loetellu.

Hetkel e-poe tellimustele ise järele tulemise võimalust Nurmel pole. Kui see võimalus tekib, lisame selle e-poe paki kättesaamise võimaluste loetellu.