Helen Adamsoni kogemus Nurme sidrunheina sarjaga 

Helen Adamson Nurme

Ajasime Heleniga juttu looduskosmeetika, ilurutiinide, juukse- ja nahahooldustoodete ning aroomteraapia teemadel. 35-aastane laulja, sisulooja ja pereterapeudiks õppiv naine jagas meiega oma kogemust Nurme sidrunheina tootesarjaga, põnevaid mõtteid aroomteraapia ja loodusega kooskõlas elamise kohta ning palju muud huvitavat. Loe täpsemalt edasi!

Millal Sa esmakordselt Nurmest kuulsid ja milline toode esimesena sinu koju jõudis? 

sidrunhein eeterlik õliKuulsin Nurmest esimest korda kuskil 4-5 aastat tagasi, kui sattusin Marilyn Jurmani joogastuudiosse ja nägin seal Nurme tooteid. Ma väga usaldan enda sõprade ja tuttavate kogemust, soovitusi ja seni ei ole ma pidanud pettuma. Nägin, et Marilynile meeldisid Nurme tooted ja see oligi minu jaoks selline positiivne mõjutus, et näe tema kasutab ja on rahul, kuna tooted lõhnasid nii hästi tahtsin sidrunheina tooteid ka ise osta ning tuttava hea kogemus andis kindluse, et saan seda brändi usaldada.

Kõige esimene toode, mis minu koju jõudis, oli sidrunheina eeterlik õli. Nuusutasin seda esmakordselt Marilyni juures ja see sidrunheina lõhn oli lihtsalt nii ulme hea. Niimoodi ma siis läksingi ja tellisin selle endale ka. 

Pean veel mainima seda, et Nurme tooted on nii taskukohase hinnaga! Mul tekkis esialgu tunne, et oota, kas see toode saab olla nii hea, kui see on nii soodne… Nüüd kui ma olen neid ise katsetanud, võin öelda, et saab küll. Minu jaoks on Nurme viimase aja üks parimaid avastusi kindlalt, igati mu ootusi ületanud – keha, loodus ja rahakott tänavad. Sellepärast on mul ka hea meel Nurme tooteid kõvahäälselt kõigile tutvustada!

Millest alustad üldiselt enda ilutoodete valimist?

Peale tuttavate ja lemmiksisuloojate soovituste alustan ilutoodete valmist kindlasti ka enda vajadusest. Olen endale võtnud seisukoha, et nii palju kui võimalik, ostan ainult vegan ja julmusevabu tooteid. See on minu jaoks toodete valikul üks väga oluline kriteerium. Muidugi satub mu koju vahepeal ka tooteid, mis ei ole 100% vegan, sest ma olen ju ometigi inimene ja ei ole alati täiuslik, kuid olen otsustanud, et koostööd teen ainult nende brändidega, mis on 100% julmusevabad. 

aroomteraapiaTeiseks mulle väga meeldivad intensiivsed lõhnad ning valin kosmeetikat ka selle järgi. Huvitav fakt on ka see, et lõhn on hästi oluline osa sellest, kuidas mälestusi talletatakse ja mängib suurt rolli närvisüsteemi töös. Erinevad lõhnad toimivad minu jaoks nii, et nad viivad mind tagasi mälestustesse. Näiteks Nurme sidrunheina eeterliku õli lõhn viib mind tagasi Balile, mis tähendab seda, et minu aju jaoks ma justkui oleksingi Balil ja mu keha hakkab tootma õnnehormoone. Mis omakorda tähendab seda, et kogu mu kehakeemia muutub paremaks, liigub tervemasse kohta ja läheb paremasse tasakaalu. 

Mainisid, et armastad väga eeterlikke õlisid. Räägi kuidas ja miks sa neid kasutad?

Siinkohal tahan põgusalt rääkida traumareaktsioonidest ja kuidas aroomteraapia saab meid selles toetada. Tänu sellele, et õpin pereterapeudiks, olen saanud väga palju tuttavaks enda lapsepõlve traumadega, mis on mulle emotsionaalselt sügavad jäljed jätnud. Traumat tervendame nii, et õpetame oma närvisüsteemi ümber mitte reageerima triggeritele ja aru saama, et me ei ole enam selles hetkes, kus see traumeeriv sündmus juhtus. Üheks nipiks traumade tervendamisel on aroomteraapia siis, kui trauma aktiveerib. Sel hetkel peaks mingi lõhna nuusutama, mis sulle meeldib ja on käepärast. Aju ja närvisüsteem ei suuda kahte asja korraga teha – reageerida ohule (mis tegelt ei ole enam oht) ja samaaegselt keskenduda lõhna nuusutamisele. Lõhn toimibki nii, et taastab ühenduse meie uue aju osaga ning seeläbi rahustab seda ajuosa, mis käivitab võitle-põgene režiimi, mis tahab reageerida ja paanikasse sattuda, vana trauma ülesse tulekul. Aroomteraapia on minu jaoks väga hea nipp ja ma kasutan selleks ka Nurme eeterlikke õlisid, kui mul on tarvis end praegusesse hetke tagasi tuua. 

aroomteraapiaEeterlikke õlisid kasutan nii, et panen nad tavaliselt difuuserisse lõhnama. Mõnikord olen pannud õhtuti ka padjale või padja kõrvale ühe tilga, see samamoodi rahustab mind ja magan paremini. Valin endale väga teadlikult ka selliseid kosmeetikatooteid, mis pakuvad mulle sarnast aromaatset naudingut. Näiteks mu uued lemmikud juuksehooldustooted Nurmelt ja tegelikult ka ihupiim on nüüd sidrunheinalõhnalised! 

Mida ootad healt šampoonilt ja kuidas Nurme juuksehooldustooted Su juustele mõjusid?

Helen Adamson NurmeMu juuksed on täiesti naturaalsed, ma ei ole neid värvinud ega triibutanud umbes 10 aastat, kuid nad on pigem kuivad ja tahavad sügavat niisutust saada. Šampoonilt ootangi seda, et mu juuksed püsiksid kaua puhtad ja oleksid pärast pesu niisutatud, et nad ei läheks kahuseks. Palsami puhul on oluline, et see hoiaks mu juukseid siidiste ja pehmetena. Nurme toodete puhul olid kõik need kriteeriumid täidetud ja see oli ausalt öeldes väga suur üllatus. Ma olen alati šampoonide ja palsamite osas üsna pirtsakas ja valiv ja noh, loodustoodete puhul juhtub tihti see, et sa ei jää tulemuse ja kvaliteediga nii rahule. Seega minu jaoks suurimad üllatajad sidrunheina sarjast olid kindlasti šampoon ja palsam

Ma pesen juukseid 1-2 korda nädalas ja see on täiesti piisav, mul ei ole kolmandal päeval juuksed rasvased, pluss mu juuksed ei tõmba nii tugevalt krussi. Olen poolteist aastat nende kasvatamisega vaeva näinud ja mu juuksed olid ühel hetkel nii kehvas korras. See oli nii emotsionaalse kui ka füüsilise tervisliku seisundi tagajärg, ma olin väga tihti haige ja pidin sööma väga palju antibiootikume ja ühel hetkel see lõi mu juustes välja. Nad läksid väga hapraks, seetõttu krussi ning hakkasid välja langema.

Loomulikult mängivad juuste tervises rolli ka muud asjad: ma tarbin kollageeni ja biotiini toidulisandeid, kannan juusteotstesse ülepäeviti juukseõli, saunas panen endale alati rätiku pähe, et juuksed ei saaks kuuma ning suvel kasutan päikesekaitsega spreid. Neid asju olen tegelikult teinud väga pikalt, aga kahususest sain lahti ja hea hoidvuse saavutasin alles nüüd, kui ma Nurme tooteid kasutama hakkasin.

Proovisid järele ka sidrunheina ihupiima, kuidas su kogemus sellega oli?

sidrunheina ihupiim looduslikMul on pigem selline normaalne nahk, olenevalt aastaajast ja hetkest võib ta olla pisut kuivem, aga enamasti ei ole sellist tunnet, et oleks vaja palju koorida ja kreemitada. Mulle väga meeldib sidrunheina ihupiim, sest ta imendub väga kiiresti. Seda on hästi lihtne kehale kanda ja ihupiim ei jäta nahka kuidagi kleepuvaks või rasvaseks, nahk on niisutatud, aga sa ei tunne seda raskelt oma kehal. Kasutan seda ka käte kreemitamiseks mitte ainult keha jaoks. 

Üldiselt kreemitan end ikka pärast duši, sellest on minu jaoks nii mõnus ilurituaal kujunenud. Kui mul on see iganädalane juuksepesemise hetk käes, siis terve vannituba lõhnab nii mõnusalt sidrunheina järgi. Pesen keha sidrunheina seebiga, juukseid sidrunheina šampooni ning palsamiga ja tulen duši alt välja, et end sidrunheina ihupiimaga kreemitada – no see on ikka täielik nauding ja aroomteraapia! Ma nii armastan neid päevasid, kui saan lihtsalt restardi teha enda päevale selle rituaaliga. 

Nurme armastab loodust ning loodusega kooskõlas elamist. Kuidas on sinu suhted loodusega? 

Loodusega kooskõlas elamine on ka minu elu moto. Esiteks mulle on väga oluline, et ma viibiksin igapäevaselt looduses. See täidab hinge, vähendab ärevust ja aitab endaga paremat kontakti leida. Looduse rütmid on minu jaoks nii tähtsad ja aitavad kvaliteetsemat ja tasakaalus elu elada. Feng Shui järgi algab hommik kell 3:00 öösel, päev kell 9:00, õhtu kell 15:00 ja öö kell 21:00. Ma muidugi kell 3 ei ärka, aga ärkan umbes 5-7 paiku, teen kohe hommikul joogat ja mediteerin ning saan päeva alustada koos looduse rütmiga, ehk siis enne seda, kui algab päev. Hommikul on muideks energiatase kõige kõrgem ja hakkab päeva jooksul vaikselt langema. Seda energiataset on siis nii hästi tunda, kella kolmeni on mul väga palju energiat ja pärast seda ongi keerulisem midagi tehtud saada, sest aju on juba teisel režiimil ja olen palju väsinum. Kui ma pärast kella kümmet magama lähen, siis ma ei puhka nii hästi välja, mu keha ei ole nii hästi taastunud hommikuks. Õhtul kell 21:30 on üks parimaid aegu minu jaoks, et voodisse pugeda ja magama minna. 

nurme looduskosmeetikaMinu jaoks on loodus ja loomad elu üks väga oluline osa. Ma enam ei kujutaks ette end nii kaugenuna loodusest nagu ma kunagi olin. Ma elasin 10 aastat Tallinnas ja ei käinud praktiliselt üldse looduses jalutamas, seda juhtus võib olla üks kord aastas. Minu lapsepõlv oli hoopis teistsugune – kasvasin päris looduse keskel üles ja jooksin lausa lammastega karjamaal. Nüüd saan aru, kui oluline see mu jaoks on ja kuidas see mind mõjutab, kui ma ei ole päeval loodusesse jõudnud või ei saa minna mõni päev. Sel juhul pean lihtsalt läbi enda fantaasiate looma seda tunnet, mis mul looduses olles tekib, või taaselama mingeid mälestusi, et end hästi tunda. Minu jaoks on loodusega tasakaalus elamine väga oluline. Mul on siiralt hea meel koostööpartnerite üle, kellel on sama nägemus ja samad väärtused, mis minul. Sarnane tõmbab sarnast. 🙂

Heleni lemmiku sidrunheina tootesarja leiad siit:

Pin It on Pinterest