Mida teha tühjaks saanud šampoonipudeli või kreemitopsiga?

Nurme looduskosmeetika

Nurme armastab zero waste elustiili

Kas ka Sina tunned üha suuremat vastutust looduse ja keskkonna säästmisel? Meie tunneme seda. Ning on tõeliselt hea meel näha, et üha rohkem otsivad meie kliendid lisaks väärtuslikule sisule ka loodussõbralikku ning jätkusuutlikku pakendit. Nurme armastab ZERO WASTE  elustiili ning on seetõttu enda tootevalikusse üha enam lisanud loodustsäästvas kartongist pakendis või hoopis pakendivabasid tooteid – näiteks seebid, tahked šampoonid ning deodorandid.

Nurme looduskosmeetika

Lisaks on võimalik soetada täitepakendid olemasolevate šampoonide, dušigeelide ning kätepesuseepide plastpudelite täitmiseks. Ka kõigi e-poest tellitud pakkide transportimisel kasutame pakkematerjaliks teise ja kolmanda ringi „prügi“, mis on jõudnud meieni korduvringlusest.  Iga paki siseküljel on ka sellekohane kleebis, mis omakorda kutsub Sind üles veelkord seda materjali taaskasutama.

Kahjuks ei ole meil siiski võimalik kõiki häid kosmeetikatooteid Sinuni toimetada ilma pakendita, mistõttu jõuavad Nurme vedelšampoonid ja juuksepalsamid, kreemid, õlid ning vedelseebid kohale plastikpakendis.

Plastik. Plastik! PLASTIK!?

Plastik on polümeer ja sellel on palju erinevaid variatsioone, näiteks Eestis liigitatakse ja sorteeritakse 35 erinevat plastikul. Just pakendamiseks kasutatava plastiku tüüp mõjutab märkimisväärselt seda, kui suure jälje see jätab keskkonnale. Siinkohal peame oluliseks rõhutada järgmist – NURME KASUTAB 100% ÜMBERTÖÖDELDAVAID PLASTIKPAKENDEID!

Kuid kas plastik on tõesti nii halb kui meile tundub?

Nurme hea sõber Madara Cosmetics Lätist on kokku pannud tabeli, mis iseloomustab kui suurt keskkonnamõju avaldab erinevat liiki pakendite tootmine („A Holistic View of the Role of Flexible Packaging in a Sustainable World“ 2018 (flexpack.org)). Tabelist näeme, et plastikpakendi keskkonnajalajälg on tegelikult väiksem kui näiteks klaasil või alumiiniumil, kuna selle tootmine nõuab 15 korda vähem vett ning eraldab ühe ühiku tootmiseks 5 korda vähem kasvuhoonegaase.

Nurme looduskosmeetika

Praegusel ajal on probleem eelkõige selles, et igast kolmest toodetud plastikpudelist läheb ringlusesse tagasi ainult 1 ning ülejäänud 2 jäävad lagunemist ootama prügimäel või kurvemal juhul merepõhjas.

Just sellel põhjusel kutsume üles kõiki häid keskkonnast hoolivaid inimesi – ära viska plastikpakendit olmeprügikasti, vaid saada see taaskasutusse!

Alusta juba täna!

Hetkel on Eestis kehtestatud eriolukord ning võib-olla on Sul just praegu aega, et üle vaadata võimalused, kuidas suunata enda kodus tekkivad pakendid taaskasutusse. Oled Sa kunagi kokku kogunud ja üle lugenud, kui mitu plastikust kosmeetikapakendit Teie peres 1 kuu jooksul tekib – kreemipurgid, šampoonid, palsamid, kehakoorijad, vedelseebid, jne? Kui palju teeb see kokku plastikpakendeid ühes aastas? See kogus võib Sind üllatada. Sageli oleme harjunud kergekäeliselt tühjaks saanud plastikpakendi viskama köögi kraanikausi all asuvasse olmeprügikasti ning sellega on tühjast pudelist justkui vabanetud. Tegelikult on Sul aga palju suurem võimalus aidata kaasa oma jalajälje vähendamisele ning olla keskkonnasõber, kes eeskujuks oma lastele ja lähedastele.

Aga kuidas alustada? See on lihtne!

Nurme looduskosmeetikaEsimese sammu on tegelikult Nurme teinud juba Sinu eest. Nurme on sõlminud lepingu Tootjavastutusorganisatsiooniga (TVO), mis tegeleb aktiivselt pakendijäätmete kogumissüsteemi arendamisega, luues mugava ning kättesaadava teenuse kõikidele inimestele üle Eesti. Kui olmeprügi äraviimiseks peame igakuiselt tasuma prügiarveid, siis puhtaid pakendijäätmeid saame me kõik TASUTA ära anda – pakendiettevõtjad, nagu ka Nurme, on selle eest tasunud juba Sinu eest. Seega oma sorteeritud pakendid saad viia mugavalt avalikku pakendipunkti. Endale lähima pakendipunkti saad leida aadressilt www.tvo.ee/pakendipunktid või kuhuviia.ee.

Palun ära viska tühja pakendit olmeprügisse.

Kuna kõik Nurme plastikpakendid on 100% taaskasutatavad, siis ära viska tühjaks saanud pakendeid olmeprügisse. Võta hoopis endale ja oma perele eesmärgiks suunata võimalikult palju materjale taaskasutusse. Selleks, et pakendeid taaskasutada, peaksid jäätmed olema enne eraldi liigiti kogutud – eraldi tuleks koguda biojäätmed, vanapaber ja plastpakendid. Sest mitte keegi pole valmis taaskasutama „kompotti“ kartulikoortest, piimapakist, šampoonipudelist, mähkmest, jne. Selle pesemiseks ja puhastamiseks kuluks lihtsalt liiga palju energiat ja vett. Lisaks – ladestades pakendijäätmeid prügilasse koos muude olmejäätmetega tekitatakse loodusele olulist kahju, kuna nende lagunemine ja muutumine mullaks võtab aega sadu ja plastik pakendi puhul isegi tuhandeid aastaid.

Plastpakendist vabanemine on tehtud tõeliselt mugavaks

Kõigile eramaja omanikele on plastikpakendite kogumine ning äraandmine tehtud veelgi lihtsamaks. Nimelt osad jäätmekäitlejad pakuvad võimalust koguda kõik puhtad pakendid, sealhulgas ka kosmeetikapakendid ja sampoonipudelid, pakendikotti, mis üks kord kuus TASUTA ära viiakse. Nii on pakendite taaskasutusse suunamine Sinu jaoks veelgi mugavam, samas panus keskkonnahoidu suur.

Nurme ei saa tühja plastikpakendit taaskasutusse võtta

Nurme looduskosmeetikaSageli küsitakse meilt, kas tühjaks saanud Nurme kreemitopsid või šampoonipudelid võiks meie juurde tootmistallu tagasi saata, et need uuesti täita? Tegelikult ei ole ka meil nende tühjade plastikpakenditega teha muud, kui viia ise pakendikonteinerisse. Seda põhjusel, et plastikpakendit ei saa desinfitseerida ega steriliseerida, see lihtsalt ei peaks sellele protsessile vastu. Meie jaoks on aga ääretult oluline, et meie valmistatud toode saab pakendatud puhtasse ja steriilsesse pakendisse, et vältida mikroobide sattumist tootesse. See on üks väga oluline osa tootja vastutusest. Seepärast Nurme ei kasuta mitte kunagi sama plastikpakendit uuesti ja ei müü seda oma klientidele.

Taaskasutatud pakendi uus elu

Küll aga soovitame julgesti tühjaks saanud pakendeid koduses majapidamises taaskasutada. Näiteks Nurme kreemide või kehakoorijate pakendeid saad mõnusalt kasutada  nööpide-nõelte, juuksekummide, maitseainete, kriitide, pliiatsite jne hoiustamiseks.Või hoopis leida neile koht garaažis kruvitopsina. Soovi korral saad pakenditel olevad kleepsud kerge vaevaga eemaldada.Nurme looduskosmeetika taaskasutus

Kuid mis saab pakenditest, mille Sina puhastad, kokku kogud ning taaskasutusse annad? Need sorteeritakse veel omakorda üle ning liigitatakse materjali järgi. Seejärel need purustatakse ja puhastatakse põhjalikult ning muudetakse uuesti tooraineks.  Sinu kasutatud Nurme kreemitopsist võib saada uus kosmeetikapakend, spordirõivas, käekott või hoopis seinastepsel 🙂

🌿 Hoiame koos maailma puhtana. Meie terve Nurme perega oleme Sulle tänulikud ning ütleme AITÄH, et hoolid! 🌿

 

 

.

 

Pin It on Pinterest