Sheaõli päästis naha

Atoopiline dermatiit sheaõli

sheaõli aroopiline dermatiit

Kaisa kirjutab:

“Minu lapsel on atoopiline nahk. Külmadel talvekuudel tekitav lapse jalgadele punased karedad laigud, mis sügelevad ning tekitavad palju ebamugavust, eriti just une ajal. Ujumistreeningud tegid asja kohati veelgi hullemaks, ainult suvine päike tõi probleemile leevendust. Lugesin sheavõi nahka tervendavate omaduste kohta ning otsustasin sellele võimaluse anda. Tekitasin igaõhtuse rutiini, kus masseerisin Nurme sheaõliga lapse nahka 10 minutit. Nägime suurepäraseid tulemusi ja veel nii kiiresti! Täna ei vahetaks ma sheaõli mitte ühegi teise toote vastu, mida oma lapse nahal kasutada. Kasutasin AINULT sheapähkliõli, mitte ühtegi teist kreemi samal ajal ei kasutanud. Enne ja pärast piltide vahe on 10 päeva!

sheaõli aroopiline dermatiitEgle kirjutab:

“Hiljuti avastasin endal uue külalise atoopiline dermatiit. Hormoonsalviga sain lahti, aga tuli uuesti.  Üleeile nägin Nurme sheõli reklaami. Lendasin oma  põletavas valus käega I.L.U kauplusesse ja ostsin õli. Eile panin käele. Täna hommikul käsi puhas. Wow!!!

Irina kirjutab:

Olen atoopik ja allergik olnud sünnist saati, kuid see on olnud enam vähem alati kontrolli all.

Sheaõli aroopiline dermatiit Aasta tagasi hakkasid mul silmad hullult sügelema, pöördusin allergoloogi poole, kellelt sain hormoonsalvi. Seda kasutada oli peaaegu võimatu, kuna meeletult põletas näonahka.

Eelmise aasta sügisel tekkis lööve juba näole ja levis muudkui edasi üle terve näo. Perearsti soovitusel muudkui määrisin hormoonsalve, kokku oli neid siis juba 4 erinevat. Asi läks täiesti hulluks. Lõpuks oli nägu paistes, põletikuline, sügeles, kipitas ja ketendas hullult.

Lõpuks sain nahaarstile ja tema määras antibiootikumid. Lisaks hakkasin iga õhtu määrima nägu Nurme sheaõliga. See toode tegi imet! Kasutan seda siiani igal õhtu, kuid nägu iseesnesest paranes umbes 2 nädalaga. Nägu on imeliselt sile ja pehme. Võtab ära sügeluse.

Sheaõli aroopiline dermatiit

Riina kirjutab:

Tere! Kirjutan teile, et anda vastukaja sheaõlile.
Mu tütrel on aastaid olnud käenahaga probleeme, mis muutub vaatamata aastaajale kuivaks, punaseks, praguliseks, valutavaks. Oleme käinud nahaarstil, kes murele lahendust pole osanud anda. Tütar on proovinud erinevaid kreeme, kuid miski pole soovitud tulemust toonud. Nädal aega tagasi läksid nukid peaaegu juba veriseks. Nägin sheavõi reklaami ja otsustasime proovida. Nädal aega on ta nüüd igal õhtul määrinud käed enne und sisse ja tulemus on reaalselt nähtav – käed ei valuta, värvimuutus hakkas teisel päeval taanduma, täpid ja karedus on kadumas. Uskumatu! Ja see mure oli tal aastaid. Lisan ka pildid, et näeksite, mis oli eelmine nädal ja mis on täna.

Öö ja päev! Imeline toode ja oleme siiralt tänulikud!

Monika kirjutab:

Mina tahan jagada imelist tagasisidet. Juba aasta võitlen rasedusega kaasa tulnud ja sellele järgnenud aknega. E konsuldatsiooni kaudu määras nahaarst salvi, mis mu näo totaalselt pekki keeras. Tellisin siis teilt esialgu shea õli. Esmased haavandid ravis ära, aga akne püsis. Siis tellisin teepuuseebi. Kui nüüd aus olla, siis veel pole nädalatki täis. Tulemus pildil!


Eelnevad kirjad on saabunud inimestelt, kel on olnud probleeme atoopilise nahaga. Atoopiline dermatiit on põletikuline sügelev nahahaigus, mille puhul tekivad nahale punased ja karedad laigud. Haigusele on omane kulgeda lainetena ehk siis teatud aja möödudes korduda. Välisteks vallandajateks peetakse näiteks karedaid või nahka ärritavaid riideid, külma ja niisket kliimat, kuid samuti ka liiga kuiva ja kuuma toaõhku ning erinevaid kemikaale nii nahahooldustoodetes kui ka pesuvahendites. Lisaks kuuluvad ärritavate tegurite hulka ka stress, haigus ning toidutalumatus- ja allergia. 

Sheaõli on justkui Aafrika beežikas kuld, mis aitab neid nahaärritusi leevendada ning omab samas ka põletikuvastast toimet. Sheaõli valmistatakse sheapuu pähklitest ning seda on saadaval nii rafineerimata ja rafineeritud kujul. Nurme sheaõli on rafineeritud ehk puhastatud ebapuhtusest ja soovimatutest ühenditest. Ärritunud, põlenud või kahjustunud nahale ei tohiks määrida rafineerimata sheaõli, kuna siis tuleb arvestada, et toode on puhastamata. See võib sisaldada näiteks liiva, tolmu või mustust, kuna sheapähkleid korjatakse Ghanas, kus salud on sõiduteede ääres ning ei ole teada, millistes tingimustes kohalikud sheapähkleid korjavad. 

Nurme sheaõli on läbinud esmase rafineerimise, mis tähendab, et füüsiliselt eemaldatakse sõelaga mustus ja seejärel massi töödeldakse. See EI TÄHENDA pleegitamist ega desodeerimist (ehk lõhna eemaldamist) keemilisel moel. Domineeriv lõhn ja mustus eemaldatakse külmpressi meetodil, mille käigus pressitakse sheapähkleid raskuste all, mis aitab väljutada õli ja samas sõelub välja sheapähkli kiud ja soovimatud ühendid. Külmpressitud sheaõli on pärast töötlemist neutraalsema aroomiga, ühtlasema koostise ja heleda beeži värvusega, mis on põletikus ning marraskil nahale ohutum.sheaõli atoopiline dermatiit

Nurme rafineeritud sheaõli sobib kasutamiseks tervele perele ning beebidele alates esimesest elupäevast. Sheaõli imendub aeglaselt, mis tagab pikema toime. See sobib hästi just õhtuseks kasutamiseks – enne magama minemist kanna seda nahale ning lase sellel öösel leevendada nahaprobleeme. Päevaseks kasutamiseks sobib suurepäraselt rikkalik shea- ja mandlikreem, mis imendub kiiremini ega jäta nahka õliseks. Kindlasti tasub märkida, et kui on diagnoositud pähkliallergia, siis võib sheaõli kasutamine tekitada reaktsiooni. 

Leia enda ja oma pere jaoks sobiv sheatoode allpoolt:

Pin It on Pinterest