Nurme oli “Ettevõtluse auhindade” 2022 üks nominentidest

Nagu juba suurematele Nurme sõpradele kindlasti teada on, pääses Nurme Ettevõtluse auhindadekonkursi TOP 3 sekka kategoorias “Aasta pereettevõte”.

Tegu on EASi ja Kredexi ühendasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatava ettevõtluskonkursiga, mis toimub tänavu juba 27. korda. See on meile suur tunnustus ning au kuuluda Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkursi nominentide hulka. Sellest verstapostist möödumise puhul on paslik ajas tagasi vaadata, et näha, kuidas me selle 13. aastaga siia hetke jõudsime. 

Kuidas Nurme alguse sai?

Nurme üks loojatest, meie peretütar Marit jutustab Nurme sünnist nõnda: “Nurme esimesed tooted olid tükiseebid, mida valmistasin oma koduköögis sõpradele ja sugulastele jõulukingiks. Perefirma loomine ei olnud kindlasti meie teadlik valik. Oli masu aeg ning mu ema jäi töötuks. Olles pagari taustaga oli ta valmis haarama härjal sarvist. Minu ideeterast kosmeetikat müügiks toota sai tema uus siht ja meie ühine kirg.”

Kes Nurme pereettevõttes täpsemalt toimetavad?

Ema Luule on olnud ettevõtte vundamendi ehitamisel võtmeisik. Tema on Nurme loomisest alates olnud paberimajanduse kuhja all. Ta kaitses äriplaani firma alustamise toetuse saamiseks ja selleks läbis ta enne pühendunult ettevõtluskoolituse. “Luule on algusest peale paberimajanduses kõige professionaalsem, kuid ka tootmise enda juhtimine ja tootmistöötajate leidmine on olnud tema kanda,” ütleb Marit, kes ise peab ennast rohkem loomingulisemate töölõikude eest vastutavaks.

Marit on fokusseeritud brändi ehitamisele ja kogu tootearenduse projektijuhtimine on tema vastutusala. Ta valib tooraine ja tarnijad, töötab välja retseptid, tagab, et tooted vastaksid kõigile hea tootmistava nõuetele. Marit paneb kokku tooteinfo, suunab disaini ning on kaasatud turundus- ja müügiprotsessidesse. “Ka pakendite sisseost on minu valdkond. Lisaks olen mina ettevõtte “keskkonna politseinik”, kes jälgib, et igas etapis oleks tehtud keskkonnasäästlik valik,” selgitab ta oma hunt kriimsilmalikku tööd.

Kes on aga mehed Nurme brändi taga? Nurme tegemistesse on kaasatud ka pereisa Märt, kes on algusest peale naistele igas olukorras abiks olnud. Alguses paigaldas ta riiulid ja pliidi, aga tänaseks on tema kätetööna renoveeritud Nurme tootmistalu, kus oleme tegutsenud viimased viis aastat. Märt on meie perefirmas ehitaja, logistik ja tehnik. 

Üks pereliige on meie tegemistesse veel kaasatud, selleks on Mariti abikaasa Jimmy. Ta on Nurme mentoriks olnud kogu nende 7-aastase kooselu aja ning viimased kaks aastat on abikaasa Nurmes ka tegevjuht olnud. “Tema tugevuseks on IT juhtimine ja tehnoloogia. Tänu tema raudsele järjepidevusele on meil väga tugev e-pood, digitaliseerimise teekaart, toimiv turundus ja müügistrateegiad,” ütleb Marit.

Kuidas me pereettevõttena toimime?

Oleme kõik neljakesi elukestvad õppijad: oleme õppinud nullist kosmeetikat formuleerima, turundust ja müüki tegema, raamatupidamist korraldama jne. Meie pere on osalenud EASi strateegia praktikumis, tootearenduse meistriklassis ja digitaliseerimise meistriklassis. Loomulikult ei tee Nurme pere täna seda kõike ise vaid meie selja taga on nüüdseks ka tugev meeskond. Küll aga oleme kõik neljakesi sellised, keda võib näha kõiki töölõike tegemas. Nii näeb ka vahel tegevjuhti tõstukiga laos sõitmas, Luulet seepi keetmas, Maritit Selveris kaupa välja panemas ja Märti šampoone villimas.

Kõige suurem pluss on muidugi see, et kogu perel on üks ühine eesmärk. See hoiab Nurmet koos. 13. tegevusaasta jooksul on iga mutter paika loksunud, igaühel on oma roll ja saame üksteise tugevusi ära kasutada. Eks erimeelsusi on meil ka ette tulnud, aga need on alati lõppenud edasiviivate lahendustega.

Mille nimel me koos töötame?

Nurme kätte võid usaldada kogu oma pere, sest toodame looduslikke kehahooldustooteid juustest varvasteni nii beebidele kui ka täiskasvanutele. Nurme lähtub tootmisel keskkonnasäästlikkuse põhimõttest ja pakub lahendusena “looduskosmeetika 50 rohelist varjundit”. Sõltuvalt sellest, millises faasis tarbija on, on meil lahendus nii pakendivaba ja tahke kosmeetika näol kui ka ümbertöödeldavas pakendis, millele on lahendusena taastäitmise võimalus ka refill pakendina või refill jaamas müügipäevadel meie salongis.

“Selliselt leiab meie juurest lahenduse nii teadlik loodussäästja kui ka see, kes teeb alles esimesi samme selle suunas.” Loe lähemalt, millised on Nurme sammud keskkonnasäästlikuma tootmise suunas.

Mida tulevik meile toob?

Kelle kõrva pole salajutt veel jõudnud, siis ostsime endale 2022. aasta alguses Tapale endise leivatehase tootmishoone, kus on lausa 3000 ruutmeetrit tootmispinda. Seda muidugi selleks, et saaksime jõudsalt kasvada ning teie lemmiktooteid usinamalt toota. Kogu käesoleva aasta ja ka järgmise pühendame me Tapale tootmisliinide ülespanemiseks ja esimese 700 ruutmeetri kasutusele võtuks. “Meie armas tootmistalu on väikeseks jäänud, kuid osa kosmeetika tootmist jääb siiski veel tallu. Sai ju äsja talu kõrvale ehitatud ainult seepide tootmiseks mõeldud eraldi hoone, mis toodab 300 000 tükiseepi aastas,” jutustab Marit. 

Soovime omalt poolt tänada kõiki meie kliente, kes on Nurme tegevusi läbi aastate toetanud, ning samuti kogu meie Nurme pere, kelle töö ja vaevata poleks Nurme Looduskosmeetikat. Marit, Luule, Jimmy ning Märt – aitäh, et olete 13 aastat vaeva näinud ning loonud ettevõtte, mille üle saame me kõik uhkust tunda! Sõuame üheskoos ikka aina edasi, et kasvada ning areneda koos oma kallite klientidega.

 

Heida pilk peale ka Nurmet tutvustavale videole!

Pin It on Pinterest