Talvise nahahoolduse A ja O

Talv on ekstreemsem kui ükski teine aastaaeg. Tihti külastavad Sind just talvel sellised hädad nagu kare, kuiv ja kestendav nahk ning lõhenenud huuled. See tuleb sellest, et talvel on temperatuuride kõikumised suured, päikesevalgust napib ning organism saab vähem vitamiine. Talvel tuleb seetõttu nahahooldust eriti tõsiselt võtta, kuid hea on teada, et õiged looduslikud tooted aitavad Sul särada igal aastaajal.

Ilu algab seestpoolt 

Oma välist ilu ja heaolu mõjutad sa sellega, mida sööd ja jood. Talvisel ajal, nagu igal muul ajal, on äärmiselt oluline mitmekülgne toitumine, et Sinu organism saaks kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid. Sama tähtis on vee joomine – olgu väljas kas kuum suvepäev või tuuline ja pakaseline ilm, vee joomine aitab nahka seespidiselt niisutada ja elastsena hoida.

 

Puhasta ja niisuta näonahka


Näonahka puhasta alati hommikul ja õhtul ning paar korda nädalas tee seda veelgi põhjalikumalt. Koori nahalt surnud naharakud ja päevade jooksul kogunenud mustus, mida rutiinse puhastusega maha ei saa. Koorivatele maskidele lisaks on hea kasutada sügavuti niisutavat ja toitvat näomaski. Koorimine muudab naha pehmeks, siledaks ja niisutava kreemi mõju on peale seda palju tugevam.

Näonaha ja huulte niisutamine on talvel eriti oluline, kuna need on otseses kontaktis külma ja tuulega. Näole ja kehale mõeldud niisutavad kreemid peaksid olema rasvasemad kui tavaliselt. Kreemita nägu nii hommikul kui ka õhtul. Õhtuti võib kasutada paksema koostisega kreemi ning samuti võib tarvitada näiteks niisutavat näoõli või seerumit. Ideaalne on ööseks kanda näole kergem kiht jojobaõli.

Enneta huulte lõhenemist

Alati on parem probleeme ennetada, kui hiljem tagajärgedega tegeleda. Sama põhimõte kehtib ka huulte lõhenemise puhul. Seda ebameeldivat olukorda ei ole tegelikult üldse nii raske vältida. Hoia lihtsalt niisutav vitamiine täis huulepulk või huulepalsam kogu aeg käepärast ja kasuta seda siis, kui tunned, et huuled on kuivad. Ka huuli tasub koorida, et eemaldada surnud naharakud. Ööseks võid huultele määrida Vitamiini huulepalsamit, see niisutab eriti tõhusalt ning toidab huuli ja huulte ümber olevat nahka. Vitamiini huulepalsamit võib edukalt kasutada juba lõhenenud huultel – ööseks pane paks kiht huultele ning kõige rohkem nädala pärast on huuled taas korras.

Koori keha regulaarselt


Kehakreemid võiksid samamoodi olla tihedama koostisega ja rasvasemad kui tavaliselt. Kehavõided on talviseks ajaks parim valik. Kehavõietele vahelduseks võib kasutada ka kergemaid kehahooldusõlisid, näiteks 
sügavniisutavat shea kehaõli. Samuti ei tohi unustada koorimist – kujunda keha koorimisest endale iganädalane ilurituaal. 


Meestele ja naistele sobivad reeglina nahahoolduseks samad tooted, kuigi mehed eelistavad enamasti maskuliinsemaid lõhnu ja teinekord on nende nahk pisut karmim. Meestele mõeldud spetsiaalsetele nahahooldustoodetele lisaks sobivad hästi kehavõided, neist eriti sheavõi oma, millel on lisaks niisutavatele omadustele veel terve rida 
imepäraseid omadusi.

Hoolitse laste õrna naha eest

Laste nahk on õrn ja seda koorida ei tohi. Puhastamine on aga väga tähtis! Parimad selleks on niisutavad naturaalsed seebid. Kõige pisemate nahk vajab talvisel perioodil samamoodi kaitset ja niisutust. Teinekord isegi rohkem, sest nemad müttavad tihtipeale lumes, kus külmale ja tuulele lisandub ka vee faktor. Näiteks kui laps läheb õue mängima, soovitame ta käed enne sheavõiga kokku määrida. Lumes tegutsedes saavad kindad ruttu märjaks ning lapse käed saavad sellisel juhul rohkem kannatada. Sheavõi tooteid võib määrida ka laste näole – need kaitsevad nahka külma ja tuule eest ning niisutavad. Laste nahale sobib hästi ka oliivi- või mandliõli, mis parasjagu rohkem käepärast on.

Nahahooldus on oluline igal aastaajal. Talvel ole lihtsalt põhjalikum, et ennetada naha kuivust, kestendamist ja ebamugavustunnet. Talvisele nahahoolduse rutiinile tasub ümber lülituda juba siis, kui tegelikult veel ei olegi väga külm. Siis ei jõua nahk kuivaks ja karedaks muutudagi. Nii et võta aga rõõmsalt oma lemmikud kreemipotsikud kätte – ega talv taeva jää!

×