Nurme 14-aastane teekond: aeglane algus, julge muutumine ja tulevikku vaatamine

Nurme saab juba 14. aastaseks, mille puhul meenutame, kuidas kõik alguse sai. “Tasa sõuad, kaugele jõuad,” ütleb Eesti vanasõna ning just nii ongi Nurme jõudnud aeglaselt, kuid kindlalt suurte saavutusteni. 

Marit Nurme esinduspoes
Pood Minu Väike Maailm

Pereettevõte: aeglane algus

Nurme on ema ja tütre ühislooming. Ema Luule on ettevõtte asutaja ning tütar Marit sai brändi loojaks. Alguses kandis bränd nime Nurme Seep, sest tol hetkel oli fookuses käsitööseepide tootmine ja kaugemale me oma seebivabrikust ei näinudki. Aja jooksul lisandusid valikusse vannikosmeetika, kehakoorijad ja kehavõided.

14 aastaga on tootmispind 35 ruutmeetrilt kasvanud 3000 ruutmeetrile. Sajakordne kasv.

Nurme lugu sai alguse Mariti väikesest koduköögist. Aegamööda liiguti ühelt rendipinnalt teisele, kuni lõpuks ehitati täiesti oma. Luule suur unistus oli näha Nurmet tegutsemas tootmistalus. See unistus sai teoks 2015. aastal, kui nad abikaasaga soetasid Kose valda, Räbinale, talu. Eelnes pikk ehitusperiood, mille eest saab au endale Märt – Mariti isa ja Luule abikaasa. Just tema on Nurme pere kuldsete kätega mees, kes tootmistalu ehitas. 

Täna tegutseb ettevõte Tapal endises leivakombinaadis. Seal on rohkem ruumi, kui esialgu vaja, andes usku tulevikus laienemisele. Loodame, et lähiaastatel ei ole ruumipuudus enam mureks.

Esimene aasta

Pärast kolme aastat koduköögis seepe tehes andis Marit kogu oma tarkuse edasi emale. Ettevõtte loomisel oli ema seebipaja taga ja Marit keskendus müügile. 

Edasimüüjate leidmine osutus Maritile keeruliseks ülesandeks. Puudus müügialane kogemus ja jaekaubanduse teadmised ning ta ei teadnud isegi, kui suured peaksid olema jaemüügi juurdehindlused. Mõned kaupmehed olid nõus vaid realisatsioonimüügiga. Päris alguses saadi kohe vastu näppe, kui üks edasimüüja tooteid maha ei müünudki, vaid läks kohe pankrotti jättes alustava ettevõtte kogu rahast ilma. 

Tooted aastal 2012

Esimesed aastad õpetasid Luulet, et rasketel majandusoludel võib olla ka positiivne mõju. Toodete nõudlus oli väike, kuid see andis aega õppida ja plaane luua. Suure tahtejõu ja motiveeritusega suutis ta uues valdkonnas vastu pidada. Pikkadest päevadest hoolimata ei kadunud entusiasm. Algul tootis ta ligikaudu 500 seepi kuus – väike algus suure unistuse teel.

Rasked aastad ja õppetunnid

Algusaastad polnud lihtsad. Esimesed kolm aastat polnud selge, millal saab hakata palka maksma. Kolmanda kuni viienda tegutsemisaasta sisse jäi Mariti ja Luule suurim lahkheli. Turundus- ja müügiõpikute järgi müüb enim pakend, kuid esialgne Nurme Seep oli uute konkurentide varjus. “Tuleb aru saada, et nõukogude aja inimesena mu ema seda ideoloogiat ei usaldanud. Tõde oli ju temagi veendumuses, et kui on hea toode, siis pole pakend oluline,” ütleb Marit. Erimeelsused kahe põlvkonna vahel tõid kaasa isegi mõtte edaspidi eraldi rada kõndida. Uus pakend siiski tuli ning müüginumbrid hakkasid kasvama. See õpetlik kogemus muutis mõlemat.

Esimene seep: autentsus ja areng

Esimene seep oli loodud nii, et see meenutaks autentset vanaaegset käsitööseepi. Etiketid trükiti välja, lõigati käsitsi sobivaks ning kleebiti värvilisele paberile. See lahendus oli küll materjalikulult tagasihoidlik, ent pakkimisele kulus palju aega.

Esimene seep    

Unistamine ja muutumine

Marit innustab unistama, kuna 14 aastat tagasi tundus praegune Nurme kui võimatuna. Tänane visioon oli toona unistus. Nurme on avanud uksi uutele võimalustele, julgustanud katsetama ja avastama varjatud andeid. 

Pereettevõtlus: head suhted ja väärtused

Luule ja Marit rõhutavad pereettevõtluse positiivsust. Ühise ettevõttega seotud peresuhted aitavad mõista üksteist sügavuti ning tugevdavad ühiste väärtuste sidet. Nurme on olnud ema ja tütre elutöö, kus aega pole mõõdetud ning tööd pole põlatud. “Pere ei jäta hätta. Mina arvan, et just tänu perele on Nurme jõudnud sellesse faasi, kuis on,” ütleb Luule.

Abikaasad Märt ja Luule.

Väljakutsed ja kasv

Marit näeb kasvu ettevõtte DNA-s. “Paigalseis on tagasiminek,” ütleb ta. Viimased aastad on olnud sisulised arenguaastad, kus on keskendutud protsessidele, digitaliseerimisele ja e-poele. Nurme suurim kasvuperiood oli 2020. aastal, kus Marit ise tunnistab läbipõlemist. Ettevõtte suurenedes tuleb toime tulla aina suurenevate probleemide ja väljakutsetega. Väljapääs oli minu abikaasa Jimmy panna Nurmet juhtima. Alguses ajutiselt, aga nagu tänaseks on selgunud, on Jimmy asendamatu täiendus meie pereettevõttele,” sõnab Marit.

Praegune Tapal asuv tootmishoone

 

Brändi sõnum

Meie soov on, et Nurme oleks südamest armastatud, eelistatuim ja kättesaadavaim kodumaine looduskosmeetika bränd. Kuigi meil on rahvusvaheline haare, juhindume tootearenduses kohaliku kliendi soovidest. Koduturg on meie jaoks alati esmatähtis. Nurme on meile rohkem kui lihtsalt kaubamärk – see on lugu. Lugu tootmistalust, naeratavatest töötajatest, õdusatest õpitubadest ja meie pidevast arengust. Soovime, et igaühel, kes loeb Nurme, kujuneksid silme ette need kaunid pildid ja lood, mis meie brändiga kaasas käivad.

 

 


Mariti lemmiktooted

Rosmariini šampoon

Neroli mitsellaarvesi

Neroli päevakreem 

Sidrunheina ihupiim

 

Luule lemmiktooted

Avokaadoõli

Shea-mandlikreemi

Kooriv jalaseep

Tulevik on täis võimalusi ja väljakutseid ning Nurme on valmis neile vastu astuma.

 

Pin It on Pinterest