Millal Sa viimati oma meigipintsleid pesid?

meigipintslite pesemine

meigipintslite puhastamineIgapäevase kasutamise järel koguneb Sinu meigipintslitesse erinevate jumestustoodete jääke, surnud naharakke, baktereid, õli ja tolmu. Kui viskad peale kasutamist kõik pintslid ühte suurde meigikotti järgmist kasutuskorda ootama, levib kõik see ka kõrvalolevatele tarvikutele ja toodetele.

Selleks, et Sinu meigitarvikud oleksid puhtad ning kauakestvad, tuleks neid regulaarselt puhastada. Kas suudad meenutada, millal Sa viimati oma meigipintslitele sügavpuhastuse tegid? Panime Sinu jaoks kirja lühikese juhendi, kuidas seda teha ning tutvustame meigikunstnike poolt tunnustatud Nurme toodet, mis on ideaalne just selleks puhastustööks.

meigipintslite puhastamineKui kasutad meigipintsleid ja svamme ainult enda peal, siis võiksid neid korralikumalt pesta 1 kord nädalas. See ei võta kaua aega ning soovituslik on seda teha just õhtuti, sest siis saad pintslid ööks kuivama jätta ning hommikul alustada puhaste meigitarvetega. Meigitarvete puhastamisel on ideaalseks pesuvahendiks Nurme teepuuõliseep, mis on kasutust ning positiivset vastukaja leidnud juba mitmete meigikunstnike töölaual.

Teepuuõliseep on sügavpuhastava toimega ning see on rahvameditsiinis tuntud oma antiseptilise, antibakteriaalse ja seenevastase toime poolest. See peseb kerge vaevaga maha pintslitesse kogunenud õlid ning meigijäägid. Just sellel põhjusel on teepuuõliseep hinnatud vahend ka võitluses probleemse naha ja aknega. Mitmete kasutajate kogemusi saad lähemalt lugeda Nurme blogist. Loomulikult saad seda tükiseepi kasutada ka ihu pesemiseks, mistõttu on see suurepärane multifunktsionaalne puhastusvahend. Kaubandusest võid leida ka spetsiaalse meigipintslite puhastusaluse, kuid teepuuga tükiseep oma olemuselt on kare ning koorivate omadustega ning saab puhastamisega tõhusalt hakkama ka ilma spetsiaalse aluseta.

Oma pintslid ning meigisvammid pese puhtaks nii:

  • tee pintslid sooja veega märjaks
  • võta teepuuõliga tükiseep, tee see märjaks ning hõõru pintslid-svammid seebi peal vahuseks. Pane tähele, et kui pintslid on mustad, siis ei pruugi vaht väga kergesti tekkida. Sellisel juhul pese tarvikuid mitu korda, kuni õlid on pintsli karvadest täielikult eemaldatud.
  • kergelt masseerivate liigutustega pese pintslid sõrmede vahel puhtaks.
  • seejärel loputa pintslid sooja vee all. Soovi korral saad sama liigutust korrata, kui tundub, et esimese korraga ei õnnestunud kõiki meigijääke eemaldada.
  • kuivata pintslid kergelt käterätikusse ning aseta kuivama.

meigipintslite puhastamine meigipintslite puhastamine meigipintslite puhastaminemeigipintslite pesemine

Oluline – meigipintslite kuivatamisel aseta need käterätikule või lauale üle ääre (harjased servast üle), sest nii säilib pintslite algupärane kena kuju. Võimalusel lase pintslitel ja meigisvammidel kuivada terve öö. Enne kui  asetad pintsleid meigikotti, veendu, et need on täielikult kuivanud.

Loomulikult võid sa teepuuõliseebi asemel kasutada ka mõnda muud Nurme seepi. Vali vaid oma lemmik välja 🙂

Pin It on Pinterest