Liisu ilulugu – Minu uus reisišampoon!

sidrunheina tahke šampoon

Eesti Naine Ilublogis katsetas Liis Auväärt Nurme sidrunheina tahket šampooni koos sidrunheina juuksepalsamiga. Loe tema kogemusest allpool.


“Mul on väga pikad juuksed ja selle taga on puhas laiskus. Kuigi ma imetlusega vaatan sõbrannasid, kelle hommikurituaali juurde käib juuste koolutamine, sirgendamine ja trobikond hooldustooteid, siis ise pigem magan mõne minuti kauem. Tõusen üles, kammin juuksed läbi ja sean pealaele kuhja – sedasi juba aastaid, nii et üks praktikant, kes toimetuste posti ja telefonikõnesid haldas, hakkas sedalaadi soengut kutsuma „Liis Auväärti krunniks”.Nurme looduslik sidrunhein tahke šampoon zero wasteHead šampoonid ja juuksemaskid on üks põhilisi väljaminekuid, mida ma iluvallas teen. Juukseotsad on alati pigem kuivad ja kipuvad katkema, nii et vajavad lisatähelepanu. Muidu võib juhtuda, et pärast kammimist näen välja nagu nõid, kes endale luua pähe kinni võlus.


Seekord katsetasin kodumaiste toodetega. Valikus olid Nurme tahke šampoon sidrunheinaga ja looduslik sidrunheina juuksepalsam. Mõlemad tooted on looduslikud, nii et alustasin peapesu kerge eelhoiakuga. Olen varemgi rõõmsalt koju toonud loodustooteid ja tundnud end hästi neid ostes – ikkagi heategu keskkonnale! -, aga tõde on see, et olen ka pettunud, sest pärast pesu tundub pea ikka… mitte päris puhas.


Seekord rõõmustasin ainuüksi lõhna üle: nii sidrunheina šampoon kui ka palsam lõhnavad tugevalt sidrunheina järele. Tuttav aroom viis mu kohe rändama Taisse, kus mu lemmikud olid just sidrunheinaga supid – teravad, hapukad, magusad…


Nurme looduslik sidrunhein tahke šampoon zero wasteJust reisidele edaspidi seda šampooni kaasa ostangi! Ei mingit hirmu, et šampoonipudel läheb kotis lahti ja kõik riided hiljem kleepuvad – õnnetus, mida olen omal nahal läbi elanud! Tahke šampoon istub käes nagu seebitükk: ajad vahule ja hõõrud juustele. Vahtu tuli tõesti rikkalikult, nii et piisas ühest pesukorrast, et jääksin rahule. Hea avastus ja lisaks tore tunne, et tegu on zero waste tootega.


Juurde looduslik, tõesti ainult taimedel põhinevaid komponente sisaldav palsam, ja sain rahulolevalt nentida, et pea sai puhtaks ja juuksed siledamaks. Lisaks hea tunne, et tegu on Eesti oma toodetega.


Nurme tahked šampoonid on valmistatud ilma sünteetiliste koostisaineteta ning need ei kahjusta juukseid ega keskkonda. Šampoonid koosnevad vaid taimsetest koostisosadest ja sobivad ka veganile. Iseenesest on tegemist külmpressitud seebiga, kuid selle sisse on valitud juustele sobivad õlid, võided ja eeterlikud õlid.

Nurme looduslik looduslik šampoon sidrunheinTahke seebitaolise šampooni kasutamine võib esialgu tunduda veidi võõras, kuid peale paari kasutuskorda harjud sellega kiiresti. Tähtis on meeles pidada, et just vaht on see, mis juustest mustuse ja viimistlusvahendite jäägid välja peseb. Soovi korral kasuta ka mõnda juuksepalsamit Nurme valikust.

 

Pin It on Pinterest