Kas mul võib tõesti olla MASKNE?!

maskne

Maskne ehk maskist põhjustatud akne puhul on tegemist mehaaniliselt esile kutsutud aknega, mis on põhjustatud naha hõõrdumise ning liigse niiskuse kombinatsioonist. Meditsiiniliselt kutsutakse taolist nahakonditsiooni “acne mechanica”. Maskne tekib pikaajalisest näomaski kandmisest.

Maski ja naha vahele tekkiv soojus ja hõõrdumine, millele lisandub rääkimisel ja hingamisel tekkiv niiskus ja higi, moodustavad kahjuks suurepärase elukeskkonna mitmesugustele pahalastele nagu erinevad bakterid, viirused ja pärmseened. Kuna naha loomulik kaitsebarjäär saab järjepideva niiskuse, soojuse ja hõõrdumise käigus kahjustada, on see pahalastele ka oluliselt vastuvõtlikum, soodustades nahaprobleemide teket. Nahk võib muutuda kuivaks ja punetavaks, või hoopis vastupidiselt rasuseks, poorid võivad hakata ummistuma ning tekkida aknele iseloomulikud põletikukolded. 

maskneKuidas masknet ennetada ning millest leevendust leida? 

1) Esimene soovitus siinkohal on muidugi kanda maski täpselt nii palju kui vaja ning nii vähe kui võimalik. Lisaks on väga oluline maski regulaarselt uue vastu vahetada. Ideaalis vähemalt iga 3 tunni tagant. Juhul, kui mask saab aga märjaks või muutub niiskeks, tuleb see koheselt uue ja kuiva vastu vahetada, takistamaks viiruste ja bakterite levikut. Samuti tasub jälgida, et mask ei oleks liiga tihedalt vastu nahka surutud ning et nahal oleks veidigi hingamisruumi. 

2) Teiseks on väga oluline nahka regulaarselt ja korrapäraselt puhastada. Näonaha puhastamiseks on parimad õrnatoimelised puhastusvahendid, mis ei kahjusta nahka ega soodusta pooride ummistumist. Puhastusvahendi valikul püüa lähtuda oma nahatüübist. Meie soovitame igapäevaseks näo puhastamiseks meigist ja mustusest roosi näopesuvahtu või sügavpuhastavat näoseepi

3) Kolmandaks püüa hoida oma näonahk niisutatuna. Selleks, et saaksid oma õrna näonahka maksimaalselt kaitsta, on hea kasutada niisutava toimega näokreemi nii enne kui ka pärast maski kandmist. Kreem aitab moodustada Sinu näonaha ning maski vahele kaitsebarjääri, nahka sel viisil säästes. Niisuta ka oma huuli vitamiinirikka huulepalsamiga, et vältida huulte kuivamist ning lõhenemist. 

4) Võimalusel ära kasuta maski kandmise ajal meiki, kuna meigikiht maski all võib nii pooride ummistumist kui ka nahaprobleemide (ja akne) teket veelgi soodustada. näoseep

5) Kui oled valinud korduvkasutatava näomaski, siis pese maski väga hoolikalt pärast igat kasutuskorda. Maski pesemisel eelista kindlasti tundlikule nahale mõeldud puhastusvahendit, vältimaks näonaha kokkupuudet mürgiste kemikaalidega.

6) Kasuta näonaha puhastamiseks ja niisutamiseks kvaliteetseid näoõlisid, mis on abiks nii nahaprobleemide ennetamisel kui ka leevendamisel. Kvaliteetsed õlid nagu jojoba ja teepuu on antibakteriaalsed ning teevad imet ka probleemse näonaha puhul!

Pin It on Pinterest