Kogu perega looduse poolt – Riina ja Heiki lugu

Nurme looduskosmeetika

Enne Riina ja Heikiga rääkima asumist, sai tehtud väike väike inventuur nende kodus ning selgus, et hekel on nende peres kasutusel kahte eri sorti vedelseebid, kaks šampooni, palsam, roosi näovaht, salvei ja kanepi kehakreem (korraga on avatud lausa kaks topsi – üks Riina, teine abikaasa kasutuses), sidrunheina eeterlik õli, habemeajamisjärgne kreem, näopesu-, tõrva- ja raseerimiseebid ning kolm tahket deodoranti. Lastel peaksid kuskil olema ka huulemäärded ning lisaks on kapis tagavaraks veel vedelseepi, šampooni (nii tahket kui vedelat), palsamit, kanepi-salvei kehakreemi, roosi näopesuvahtu, monoi kätekreem ja lahtist seguseepi. “Sellest võib järeldada, et ühte päris kindlalt lemmiktoodet meie perel pole, kuid on tooteid, milleta enam hakkama ei saa” alustab Riina. 

Nurme looduskosmeetikaLäänemaal üles kasvanud Riinat ja Võrumaalt pärit Heikit ühendab huvi ajaloo vastu ning see huvi nad 10 aasta tagasi Haapsalu linnuses kokku ka viis. Riinal on hetkel pooleli Tallinna Ülikoolis ajaloo doktorantuur ning ka Heiki on tundnud ajaloo vastu huvi juba lapsepõlvest alates. Heiki on ametilt puusepp-restauraator ja tegeleb vanade puitehitiste ja objektide restaureerimise, konserveerimise ning koopiaesemete valmistamisega.

Heiki oli Kultuuriakadeemia I kursusel, kui nad Riinaga kohtusid ja nii kolis Läänemaa neiu üks hetk Viljandisse. Kuid see pole kaugeltki veel kõik, pärast Kultuuriakadeemia lõpetamist kolis paar Hiiumaale, sest Heiki sai töökoha Hiiumaa ametikoolis. “Tegin lõputööd, kui sain pakkumise kandideerida puit- ja kiviehitiste restaureerimise juhtivõpetaja kohale. Panin CV kokku, sest kindlat plaani pärast lõpetamist polnud. Unustasin selle teema ära kuni kahe nädala pärast tuli kiri, et ootame vestlusele. Läksin ja pärast selgus, et olen vastu võetud ja öeldi, et tule Hiiumaale,” meenutab Heiki, et ta polnud varem väga Hiiumaal käinudki. “Mõtlesin, et kui Hiiumaa, siis Hiiumaa ja nii ma läksin õpetama eriala, millest ise väga hästi ei teadnud. Aga, nagu ajalugu on näidanud, kui pead kellelegi teisele midagi selgeks tegema – nii hakkad uurima asja süvitsi. Kokku õpetasin seal umbkaudu viis aastat kuni lõin enda firma,” räägib Heiki.

Alguses elasid Riina ja Heiki perega üürikorteris, kuni ühel sõidul nägid nad silti “Müüa talu” ja läksid vaatama, mis müügiks on. Maja meeldis neile koheselt nii väga, et pangaga löödi kiiresti käed. Heiki sõnul on tegemist 150-aastase talukompleksiga, mille õue peal on rehemaja, ait, uhke kivist laotud kelder ja suitsusaun. “See on minu katsebaas, kus saan lahendusi järele proovida – nii on tehtud töö kogu aeg silme all ja saan kliendile öelda, kas toimib või mitte.” Riina lisab, et pikki kartulivagusid maal pole. “Maal elamine ei pea tähendama kasvuhoonet tomatitega ja lõputut peenramaad. Aiamaa hoolitsemiseks on vaja ajalist ressurssi, nii selle korras hoidmiseks kui ka hoidistamiseks,” lükkab Riina ümber stereotüüpse mõtlemise. Riina teab omast kogemusest, et kahe lapsega juba igav ei hakka. “Hetkel võib öelda, et olen täiskohaga taksojuht. Hommikuti sõidutan tütred kooli ja pärast muusikakooli või trenni, kus ootan kuni nende tunnid on saanud läbi,” kirjeldab ta. Ajaviiteks loeb ta mõnd juturaamatut.

Neljaliikmeline pere on ka üheks põhjuseks, miks Riinale Nurme tooted meeldivad.

“Esimene mälestus Nurme Looduskosmeetikast pärineb juba mitmete-mitmete aastate tagant, kui Nurme seebil oli pisike müügilett Eesti Vabaõhumuuseumi laadal. Tollal oli müügilaud küll veel pisike, kuid mingil põhjusel äärmiselt ligitõmbav. Miks, seda enam ei mäleta, kuid kui mälu alt ei vea, siis see oli hetk, mil me abikaagasaga armusime Nurme tahkesse tõrvašampooni ning ideesse, et šampoon ei pea olema tingimata vedel. “Tänaseks meeldivad Nurme šampoonid ja pesuvahendid tervele perele ning tänu sellele ei pea hoidma erinevatel totsikutel silma peal, kas need hakkavad juba tühjaks saama” räägib Riina.

vitamiini huulepalsam“Kui lapsed olid väiksemad, siis meeldis neile väga vahutav seep ning huulemäärded. Mäletan, et tõin kord pisemale lapsele tema isikliku huulepalsami, mida ta suutis ühe hommikuga kogu topsitäie omale peale määrida,” räägin Riina. Küsides, miks tütar nõnda toimis, siis ta vastas, et see oli hea lõhna ja maitsega ning ainult see suutis tema katkiste huulte valu leevendada. “Järgmise topsi huulemääret tõi talle päkapikk ja seda jätkus juba natuke pikemaks ajaks kui vaid üheks hommikuks,” ütleb Riina.

Lisaks sellele, et Riina ja Heiki pere on suured Nurme toodete kasutajad, on nad neid kinkinud ka sugulastele ja sõpradele. “Panime viimaste jõulude ajal pakkidesse mitu salvei-kanepi kehakreemi ja erinevaid šampoone. Ühe inimese tagasiside kehakreemile oli väga tore, sest ta tunnistas, et pole kunagi varem kasutanud Nurme tooteid, kuid see kehakreem on nii hea, et tahab ilmtingimata veel proovida,” sõnab Riina. “Mina ise olen väga õnnelik, et teie e-poes on nüüd müügil ka kinkekaardid. See on hea võimalus kinkida rõõmu neile, kellele päris ise ei oska tooteid valida. Näiteks laste klassijuhatajale, kes hindab looduslähedust, kuid kelle puhul me päris täpselt ei teadnud, mida ta võiks soovida.

Muide, mõned aastad tagasi käisid Riinal ja Heikil külalised, kellega käidi suitsusaunas. “Sõber küsis imestades, kuidas on meil niimoodi, et sauna äravool pahasti ei lõhna ja väljastpoolt vaadates pole arugi saada, kus on saunavee väljavoolutoru. Jõudsime seepeale ühiselt järeldusele, et ainuke seletus on, et kasutame hoolega valitud kehahooldustooteid ehk Nurme tooteid,” selgitab Riina. Selle peale veendus külaline, et nad peaksid samuti hakkama tükk maad hoolsamini valima neid tooteid, mida saunas kasutada.

Koriandi ja musta pipra kätepesuseep kutsub pesema

KätepesuseepRiina meenutab ka harvu käike, kui külastas Tallinnas käies enne Hiiumaa bussi peale minekut Sikupillis Nurme poodi. “Mäletan, et ühel korral sattusin müüjaga rääkima ja ta ütles, et väga paljud inimesed küsivad vedelseepe, kuid tol hetkel Nurme neid ei tootnud. Praeguseks on Nurmel tootmises mitmed vedelseebid ja mis seal salata – kõik need on meil hetkel ka olemas,” sõnab Riina. Kord pani Riina kööki kätepesuks Nurme kätepesuseebi koriandri ja musta pipraga. “Avastasin, et Heiki hakkas mingil põhjusel köögis käsi pesema, kuigi asukohalt on vannituba selleks palju parem. Küsisin, et millest see muutus, siis ütles, et täpselt ei tea, aga midagi meeldib,” räägib Riina Heikist, kes pole samuti Nurme toodetest pääsenud.

Heiki ei oska küll täpselt välja tuua, mis talle hooldustoote puhul oluline on, aga tunneb hea vahendi kohe ära. “Käin duši all tolmuse töö tõttu iga päev ja üks hetk pesin pead Nurme šampooniga. Järgmine hommik möödusin peeglist ja vaatasin ohoo – juukseid ei näegi välja nagu sureval kunstnikul – iga salk erinevas suunas turritamas,” räägib Heiki.

Teine seik tuleb tal meelde korrast, kui viibis Lõuna-Eestis objektil ja ööbis majutuses, kus kõik asjad olid olemas – ka pesuvahendid. “Kasutasin sealset šampooni ja loputasin ja loputasin, kuid ikka oli tunne, et vahend on peas. Vähemalt tunne oli selline, et välja seda ei saanud. Lisaks pidin akna peale tuulutama minema, sest lõhn oli nii intensiivne. Sel hetkel mõtlesin, et kus mu Nurme šampoon on,” räägib Heiki. Seepeale tõdeb ta, et eestlane ikka teab, mis eestlasele meeldib, nii lõhna kui ka toimeaine osas. Ja annab ka mõista, et kindlaid hooldustooteid hakkab mees siiski kasutama tänu naisele.

“Enamasti hakkab kodus selle valdkonna eest sujuvalt vastutama naisterahvas. Mis on täitsa loogiline, kui vaadata meeste ja naiste erinevaid lähenemisi. Mees läheb poodi ja vaatab toote pilti ning paneb korvi. Naine võtab toote ja loeb, mis seal sees on,” selgitab Heiki. Heiki ise ei pruugi küll ajada etikettidel näpuga järge, aga on sama meelt Riinaga, et tegutseda tuleb võimalikult loodussõbralikult ja jätkusuutlikult. “Meil on 8 hektarit metsa, mis on puiduärimeeste silmis võsa, aga nad ikka tahaksid selle ära osta. Meie oleme sellest keeldunud, sest tahan, et lapsed kasvaksid looduses” räägib Heiki.

Pin It on Pinterest