Kõik, mida pead teadma näoõlidest

Nurme näoõlid

Näoõlide ümber keerleb palju valearvamusi, segadust ja küsimusi. Kahtled, kas näoõli päriselt niisutab nahka? Või tekitab õli hoopis komedoone? Sõbranna ütles, et aknelise ja rasuse nahaga ei tohiks kindlasti näoõli kasutada? Aga üks tuttav asendas näokreemi hoopistükkis näoõliga? Millist näoõli siis tuleks üldse eelistada, kui seda kreemi asemel kasutama hakata? Lubame, et siit artiklist leiad vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele ning oskad siis ka näoõlide maailmas paremini orienteeruda. 

Miks kasutada 100% puhast näoõli?

näoõlidNäoõlidel on meie naha jaoks palju häid omadusi, kuid nende põhiline eesmärk on justkui lisakihina nahka kaitsta. Nad lukustavad niiskuse nahka, reguleerivad rasu tootmist, hoiavad naha niisutatud, elastsena ja noorena, ravivad seda antibakteriaalsete omadustega ning elavdavad nahka vitamiinidega. 

Meie nahk toodab ise loomulikku rasu ja kollageeni, mis hoiab naha elastsena ja niisutatuna, kuid vananedes see tootmine väheneb. Kui me ei toida nahka lisaks õlide ja kreemidega, siis naha tasakaal kaob ja nahk muutub väga kuivaks, mis omakorda teeb ta kaitsetumaks bakterite ja keskkonnasaaste eest. Selle tagajärjel võivadki kergemini tekkida kortsud, põletikud ja muud nahaprobleemid. Selleks, et hoida nahka elastsena ja värskena tasub enda ilurutiini lisada lõõgastav näomassaaž 100% puhta näoõliga, eriti mõnus on seda teha enne magamaminekut näiteks Gua Sha või spetsiaalse rullikuga. Hea nipp: hoia Gua Shad külmkapis ja saad eriti jahutava efekti!

100% puhtad õlid on oma olemuselt sarnase ülesehitusega nagu rasu, mida meie nahk ise toodab ning seetõttu imenduvad nad ka hästi. Ent siinkohal tuleb kindlasti jälgida, millist õli kasutada, sest kõik õlid ei ole võrdsed. Mõned neist on väga rasked, ei imendu kergelt nahka vaid jäävad ummistava kihina hoopis naha peale ja võivad sellega tekitada hoopis komedogeene ning muid nahaprobleeme. Räägime erinevatest õlide omadustest lähemalt allpool ning sealt saad täpseid soovitusi, mida eelistada, mida vältida, et enda naha eest õigesti hoolt kanda. 

Kas kasutada näoõli või näokreemi? Või hoopis mõlemat koos?

NäoõlidLihtsalt ja lühidalt võib öelda nii, et näokreemid niisutavad nahka ja näoõlid lukustavad selle niiskuse nahka, seega ei ole ühtegi põhjust, miks sa ei võiks mõlemat koos kasutada.

Pikemalt seletades on kahte tüüpi naha niisutajaid: occlusive ja humectant. Esimene neist on paksem kreem või õli (occlusive), mis lukustab niiskuse nahka ja toimib justkui toidukile su nahale, sest mis kasu on naha niisutamisest, kui see lihtsalt näonahalt ära aurustub. Teine neist on kindel koostisosa (humectant), mis eraldab naha jaoks niiskust kas niisutajast endast või ümbritsevast keskkonnast, näiteks glütseriin või hüaluroonhape. Selleks, et nahk oleks efektiivselt niisutatud on vaja mõlemat tüüpi nahaniisutajat, näiteks hüaluroonhape toob nahale niiskust juurde ja jojobaõli lukustab selle niiskuse nahka. Sellest ka järeldus – näoõlid võivad nahka kaitsta, uuendada ja vitamiinidega toita, ent nad ei suuda nahale lisaniisutust pakkuda, sest saavad vaid hoida naha hetkelist veesisaldust. Seega on suurepärane, kui kasutad enda nahahooldusrutiinis nii õlisid kui ka niisutavaid kreeme, et saavutada maksimaalne niisutatus ja kaitse. 

Millal ja kuidas kasutada näoõli?

Näoõli võid kasutada nii hommikul kui ka õhtul, suvel või talvel, rasuse või kuiva naha puhul. 

Kui soovid näoõli enda ilurutiini lisada, siis on oluline jälgida, mis järjestuses sa enda nägu puhastad ja kreeme, seerumeid, meiki peale kannad. Oluline on enne näoõli kasutamist nahk korralikult puhastada ja rohke veega pesta, sest niiskesse nahka imendub õli kergemini ja ühtlasi saab õli selle niiskuse ka nahka lukustada (hea teada: sama kehtib ka kohe pärast duši keha õlitamise kohta). 

Kui kasutad lisaks ka seerumeid, hüaluroonhapet või näokreemi, siis kanna alati esimesena seerum, siis näokreem või hüaluroonhape ja alles kõige viimasena paar tilka näoõli, et niiskus saaks nahka püsima jääda. Enne kui järgmise toote peale kannad oota, kuni eelmine on jõudnud veidi imenduda. Näoõli kestab kaua, sest vajad ainult paar tilka, et saavutada see mõnus särav jume. Kui kasutad liiga palju toodet, siis jääb nahk õliseks ja läikivaks ning raiskad lihtsalt toodet. Väldi toodete silma sattumist ja kui see juhtub, siis pese silmad rohke veega!

NäoõlidKõige viimasena kanna peale päikesekaitse ja siis ka meik, kui sa seda soovid teha. Hea on teada, kui oled liiga palju näoõli peale kandnud, siis ei taha meik kenasti peal püsida, ent kui kõik tooted on jõudnud imenduda, ei tohiks probleemi olla. Lisaks saab seda sama näoõli õhtul kasutada ideaalselt ka meigi eemaldamiseks! Pane väike kogus õli peopessa ning masseeri nägu nii kaua kui meik on justkui näost sulanud, seejärel pese rohke veega ja näopesuvahuga ning niisuta nahk taas näoõliga. 

Siin on sulle lihtne hommikurutiin:

Samm 1: ärka hommikul üles, pese hambad ja joo klaas vett

Samm 2: seejärel pese nägu puhtaks Nurme roosi näopesuvahuga

Samm 3: patsuta nägu kergelt rätikuga kuivaks ning pane niiskele nahale väike kogus jojobaõli, masseeri õli õrnalt nahka kasutades näpuotsi või külmkapist võetud Gua Shad (boonus: aitab hommikust padjanägu leevendada) 

Samm 4: viimansena niisuta ka huuled kaitsva huulepalsamiga ning loe huulte hooldamise kohta täpsemalt siit.

Samm 5: et voilà, alusta päeva enesekindlalt ja edukalt!

Milline näoõli endale valida?

Nurme näoõlidErinevatel õlidel on erinevad omadused ja sobiva näoõli valimine võib tunduda justkui ilmvõimatu ülesanne! Kõige olulisem on valida õli, mis ei ole komedogeenne ning on külmpressitud 100% puhas õli. Siin on meie TOP 4 näoõli soovitust:

Jojobaõli 

Jojobaõli on üks populaarsemaid, multifunktsionaalsemaid ja armastatumaid õlisid näohoolduses. Jojobaõli on meie naha enda toodetud rasuga väga sarnase koostisega, mistõttu sobib ta paljudele inimestele ja imendub kõige paremini, sest meie nahk võtab ta eriti hästi vastu. Ta aitab taastada naha loomulikku rasu -ja niiskusesisaldust, seetõttu sobib nii rasuse kui kuiva naha hoolduseks. Just seda õli kasutatakse väga paljudes seerumites ja kreemides ning ta on suurepärane ka lihtsalt eraldi näoõlina kasutamiseks. Jojobaõli võib aidata leevendada punetust, ärritust ja isegi aknet, sest seal sisalduv jood ennetab ja tasakaalustab aknet soodustavate bakterite vohamist nahal. 

Lisaks saab jojobaõli kasutada meigi eemaldamiseks, massaažiõlina, juuksepalsamina sära lisamiseks, küünenahkade hoolduseks, kandade pehmendamiseks, huulepalsami asendusena ja ka päikesepõletuse leevendamiseks. Sobib eriti hästi tundliku nahaga inimestele ja lastele õli õrna iseloomu tõttu. Perekonna meeste jaoks võib jojobaõli imet teha habemeõlina.

Argaaniaõli

argaaniaõliArgaaniaõli on tõeline ilueliksiir, mis sobib hästi kõikidele nahatüüpidele ja imendub kiiresti. Ta ei ummista poore, tänu millele saavad seda kasutada ka aknele kalduva nahaga inimesed. See õli on eriti rikas antioksüdantide, E-vitamiini ja karotenoidide poolest, mis aitavad parandada jumet. Argaaniaõli on 100% looduslik vananemisvastane õli, mis aitab vähendada tõhusalt kortse silmade ja suu ümbruses ning niisutab kuiva, sügelevat ja tundlikku nahka. Lisaks sobib õli ka juustele, sest toidab kuiva peanahka ja taastab lõhenenud juukseotsad, ning küüntele, tugevdades neid ja pehmendades küünenahka. 

Avokaadoõli

avokaadoõliAvokaadõli on ideaalne kuivale ja elutule nahale, sest aitab hoida naha niiskustaset. Selles sisalduv E-vitamiin kaitseb vabade radikaalide kuhjumise eest, mistõttu on avokaadoõli üks parimaid õlisid küpse naha hoolduseks, sest tõstab naha enda kollageeni taset ja vähendab naha vananemist. Avokaadoõli on põletikuvastane ning sobib tänu sellele ka aknelise naha tervendamiseks. Eriti vitamiinirikas sügavuti imenduv õli rahustab hästi ka päikesest põlenud nahka, parandab peanaha tervist ja toidab juukseid ning muudab need kergemini töödeldavaks. Lisaks aitab avokaadoõli vähendada küünte murdumist. 

Porgandiõli

PorgandiõliPorgandiõli on nahka noorendav, taastav ja taaselustav. Sisaldab rikkalikult beetakaroteeni ning tänu kõrgele A-vitamiini sisaldusele on üks parimaid naharakke elustavaid õlisid. Sobib kasutamiseks päevitamise ajal ja lisaks on väga hea päevitusjärgne vahend naha pehmendamiseks ning ühtlase päevituse säilitamiseks, sest aitab kaitsta nahka vabade radikaalide eest, mida leidub nii õhus kui ka päiksekiirtes. Tundliku nahaga inimestele ei pruugi sobida. 

PS! Oluline teada: imendumata õli võib määrida riideid!

Mida jälgida probleemse näonaha korral?

Nagu siit artiklist juba teada said, siis paljud näoõlid sobivad ka probleemse, rasuse, aknelise näonaha korral. Vastupidi levinud arvamusele, aitab näoõli nahal reguleerida rasu taset ning tasakaalustab rasust näonahka. Oluline on valida mitte poore ummistav õli, mis oleks ka põletikuvastaste omadustega. Soovitame proovida alustuseks näiteks jojobaõli või argaaniaõli. Kindlasti väldi kookosõli ja nisuiduõli, sest need on komedogeensed õlid ja võivad naha olukorra hoopis põletikulisemaks teha, sest ummistavad poore.

Loodame, et leidsid siit vastused kõikidele näoõlidega seotud küsimustele ja julged nüüd oma ilurutiini ka näoõli lisada, sest sellest on ainult võita. Hoia oma nahk kaitstud ja niisutatud Nurme näoõlidega:

Pin It on Pinterest