10 põhjust, miks armastada seepi

Seep on suurepärane hügieeni- ja kosmeetikatoode, mille kasulikkus ja head omadused on inimkonda teeninud juba sajandeid. Järgnevalt oleme välja toonud mõned põhjused, miks meie seepi armastame, kuid ehk õnnestub meil seebi headuses veenda ka Sind.

Efektiivne hügieeni- ja puhastusvahend

Võib vist liialdamata väita, et läbi sajandite on seep ja vesi päästnud miljoneid inimelusid. Elementaarne kätepesu aitab ära hoida bakterite, viiruste ja nakkushaiguste levikut ning seep on suurepärane ja lihtne vahend puhtuse tagamiseks. Seebi koostises olevad looduslikud rasvhapete soolad aitavad nahalt efektiivselt mustust eemaldada rikkumata seejuures naha enda kaitsvat mikrofloorat.

Minimalistlikult lihtne formaat

Seebi formaat (kuju ja vorm) on lihtne ja minimalistlik. On üsna raske ette kujutada minimalistlikumat hügieeni- või kosmeetikatoodet kui seda on tahke seep. Tuntud ütlemine – lihtsuses peitub võlu – kehtib ka seebi puhul. Tahke formaat annab seebile mitmeid eeliseid, mida vedelseepidel ja dušigeelidel ei ole.Nurme seep

Lihtne ja mugav kasutada

Käepärane ja intuitiivne formaat teevad seebi kasutamise mugavaks ja lihtsaks. Seebi kasutamine ei vaja keerulisi juhendeid ning selle kasutamisega saavad kergesti hakkama ka väikelapsed. Kui vedela pesuvahendi puhul võib mõnikord raskusi valmistada selle pakendist kättesaamine, siis tahke seebiga seda probleemi ei ole.

Lihtne hoiustada

Oma formaadi tõttu ei võta tahke seep ka kuigi palju ruumi ning seda on lihtne hoiustada. Seep ei vaja spetsiaalseid hoiustamistingimusi ning võib tavalistes kodustes tingimustes riiulil või kapis säilida aastaid kui mitte aastakümneid.

Suurepärane kaasaskantavus

Tahket seepi on lihtne ja mugav endaga kaasas kanda. Viska seep kotti ja võta endaga kaasa, trenni, telkima, puhkusreisile, kuhu iganes lähed. Erinevalt dušigeelidest ja vedelast seebist võid tahket seepi käsipagasiga kaasa võtta ka lennukiga reisides. Nii võid kindel olla, et sinu lemmikseep on sinuga alati kaasas.

Plastikuvaba pakend

Tahke seep ei vaja keerulist pakendit. Enamus tahkeid seepe müüakse lihtsas taaskäideldavas paberist või kartongist pakendis, mis on kergesti ümbertöödeldav või paremal juhul isegi kodustes tingimustes komposteeritav. Nurme pakub võimalust osta seepe ka täiesti pakendivabalt. 

Looduslik ja mahe koostis

Seepi on võimalik valmistada täielikult looduslikest ja mahedatest (mahepõllumajanduslikest) koostisosadest. Seebi koostises olevad looduslikud eeterlikud õlid hoolitsevad naha heaolu ja tervise eest loomulikul viisil. Kuna tahke seep sisaldab minimaalselt vett, ei vaja see ka kunstlikke säilitusaineid, mida tavaliselt lisatakse vett sisaldavatele toodetele säilivuse parandamiseks. Kõik Nurme seebid on sünteetiliste värvi- ja lõhnaainetevabad.

Julmusevaba ja vegansõbralik

Seebid, mis on valmistatud üksnes taimsete õlide baasil (so suurem osa looduslikke seepe) ei sisalda loomset päritolu koostisosasid. Nurme seepidest 90% on vegansõbralikud ning lisaks ka julmusevabad – neid ei testita loomade peal.

Keskkonnasõbralikkus

100% looduslikest koostisosadest valmistatud seep on keskkonnasõbralik ja biolagunev. Taolise seebi valmistamine ei nõua palju energiat või keerulisi koostisosasid ning on seetõttu ka loodusele vähem koormav. Tahke seebi transportimiseks kulub vähem kütust kui näiteks sama koguse dušigeeli või vedelseebi transportimiseks, sest tahke seep on kergemas pakendis ning sisaldab väiksemas koguses vett.

Pikem kestvus

Võrreldes vedelseebi või dušigeeliga kestab tahke seep tunduvalt kauem, sest selle kasutamine on ökonoomsem ja säästlikum. Seepi on üksnes vaja vahu tekitamiseks, kuid juba korra märjaks tehtud seep toodab pesemiseks piisavalt vahtu. Seevastu vedelaid pesuvahendeid kasutades kipume toodet üle kasutama, mistõttu saab see ka varem otsa ja raiskamine on suurem.

Mitmekülgsus

Seep on äärmiselt mitmekülgne puhastusvahend. Ühte ja sama seepi võid kasutada nii käte-, jalgade-, näo-, kui ka keha pesemiseks, mõnikord ka juuste või isegi nõude ja riiete pesemiseks või majapidamises üldise puhastusvahendina. Õliderikas ja niisutav looduslik seep sobib lisaks suurepäraselt ka raseerimiseks. Just Nurme raseerimisseep, kooriv jalaseep ning tahked šampoonid on ühed klientide lemmikuteks. Nurme seep

Rikkalik tootevalik

Kuna seepi on võimalik valmistada niivõrd paljudest erinevatest looduslikest koostisosadest on tulemuseks rikkalik tootevalik, mille seast on igalühel võimalik valida just enda eelistustele sobiva koostise, kuju, värvi või lõhnaga seep. Erinevaid kombinatsioone on pea lõputult.

Loodetavasti suudsime Sind tahke seebi eelistes veenda. Kui ei, siis tasub täiendavalt ise järele proovida, sest oma silm on kuningas ja oma isiklik kogemus kõige veenvam argument.

Postituse on kokku pannud seebipood.ee

Pin It on Pinterest