Milline šampoon on minu juustele parim?

looduslik šampoon

Kõik, mida kanname oma kehale või juustesse, imendub läbi naha meie organismi. Just seepärast peaksime suhtuma kasutatavate toodete koostisesse eriti hoolsalt, olemaks kindel, et ükski toote koostisosa meie tervist ja heaolu ohtu ei sea. Milliste koostisosade suhtes tuleks olla eriti tähelepanelik? Miks looduslik šampoon on parim valik? Milline sobib minu juuksetüübiga kõige paremini? Proovime anda Sinu küsimustele vastused. 

Milliseid koostisosasid ei tohiks olla Sinu šampooni sees? 

Nurme looduslik šampoonTihtipeale on šampoonide koostisosade nimistu pikk ning sealt võib leida nii erinevaid sünteetilisi lõhnaaineid kui ka parabeene, sulfaate, silikoone ja palju muudki, millega meie nahk tegelikult kokku puutuma ei peaks. Tõsi on, et eks iga koostisosa on šampooni sisse peidetud kindla eesmärgiga – anda tootele näiteks meeldiv lõhn, panna juuksed särama, šampoon vahutama või aidata tootel kauem säilida.  Kahjuks tuleb tõdeda, et needsamad koostisosad võivad meie nahka, juukseid ning üldist heaolu pikas perspektiivis hoopis kahjustada. Hea uudis on aga see, et keemiaga rikastatud šampoonid pole sugugi ainus valik ning Sa saad alati teha otsuse  puhta, õrnatoimelise ning loodusliku juuksehoolduse kasuks.

Nurme on välja tulnud 100% loodusliku juuksehooldussarjaga, mis ei sisalda ei parabeene, silikoone ega sünteetilisi värvi -või lõhnaaineid. Need on naha ning juuste vastu leebed ning seetõttu võid nendega julgelt pesta ka laste juukseid. 

Milles seisneb Nurme orgaaniliste šampoonid-palsamite võlu? 

Nurme šampoonides on kasutatud õrnatoimelisi pindaktiivseid aineid, mis moodustavad kreemja vahu ega kahjusta Sinu peanahka. Šampoonid on rikastatud looduslike ekstraktide ning naturaalsete eeterlike õlidega, täiustamaks šampoone looduslikke aroomiteraapiliste lõhnadega, mis mõjuvad tervendavalt nii kehale kui meelele. Lisaks on  Nurme šampoonidesse lisatud Pro Vitamin B5 ning nisuproteiini. Pro Vitamin B5 aitab vähendada juuksekahjustusi ning katkiseid juukseotsi. Nisuproteiin aitab omaltpoolt kaasa juuste tugevdamisele, stimuleerides juuksekasvu ning muutes juuksed kohevaks. Erinevad eeterlikud õlid toimivad šampoonides erinevalt, näiteks mõni reguleerib peanaha normaalset rasueritust, teine soodustab juuksekasvu jne. 

looduslik šampoonMilline Nurme šampoon võiks sobida Sinule?

Selleks, et tagada oma juustele maksimaalne hooldus, tasub šampooni ja palsami valikul lähtuda oma juuksetüübist. Nii saad pakkuda oma juustele alati just seda, mida need enim vajavad. Nurme valikusse kuulub viis erineva toimeainega šampooni ja palsamit: 

  • ROSMARIIN – sobib kahjustunud juukseotstele ning probleemsele peanahale. Šampoon rosmariiniga aitab leevendada kuiva peanaha probleeme ning on kasutajate poolt hinnatud üheks parimaks juuksepesuvahendiks võitluses kõõmaga. Stress, aastaaegade vaheldumine ning immuunsüsteemi nõrgenemine on vaid mõned üksikud tegurid, mis võivad peanaha katta valgete kõõmatükikestega. Rosmariin rahustab sügelevat peanahka ning sisaldab põletikuvastaseid ja antibakteriaalsed komponente, seega leebematel juhtudel võib kõõmast vabanemiseks piisata vaid õigest šampoonivalikust. Lisaks soovitame regulaarselt teha ka rosmariini juuksemaski, mille kohta saad rohkem lugeda ka SIIT
  • LAVENDEL – Lavendel on rikkalikult toitev, see niisutab Sinu peanahka ja juukseid ning aitab ennetada juuste väljalangemist. Lavendel parandab tõhusalt peanaha vereringet, mis omakorda mõjub juuksekasvule soodustavalt, seega on see õige valik, kui soovid turgutada  oma juuste kasvu. Lisaks lavendli šampoonile kasuta ka lavendli juuksepalsamit. Hea nipp – kui kannad palsami rätikukuivadesse juustesse, siis lase sellel mõjuda veidi kauem (5-10 minutit). Nii jõuavad kõik kasulikud toimeained mõjuda ning muudavad juuksed tervemaks ja tugevamaks. 
  • SIDRUNHEIN – Sidrunheina šampoon sobib kiiresti rasuseks muutuvatele juustele. Sidrunhein reguleerib higistamist ning hoidab seeläbi juuksed kordades kauem puhtana. Lisaks annab sidrunheinaga šampoon juustele kauni läike ning muudab juuste kammimise lihtsamaks. Sidrunheina šampoon ja palsam on ühed populaarseimad Nurme valikust, mis jätavad juustele lummava sidrunheina lõhna. Nurme looduslik šampoon
  • YLANG-YLANG – Ylang-ylangi šampoon ja palsam aitavad vähendada juuste väljalangemist. Magusa lillelõhnaga šampoon aitab tasakaalustada ka kuiva peanahka ning juuksepalsam omab silendavat toimet. 
  • PIPARMÜNT – Piparmünti oleme lisanud Nurme meeste šampooni sisse. Kuigi pakendil on kirjas FOR MEN, ei tähenda see sugugu seda, et selles šampoonil poleks palju austajaid ka naiste seas. Mündi-rosmariini šampoon sobib suurepäraselt probleemse peanaha hoolduseks. See turgutab karvanääpse ning annab juustele elujõudu. Piparmünt annab šampoonile ka mõnusa jahutava efekti, seega on see ideaalne palaval suvel või peale trenni kasutamiseks. 

Jagame Teiega ühe armsa kliendi tagasisidet Nurme rosmariinišampoonile. Eva-Maria, kes oli pikka aega kimpus tütre sügeleva peanahaga, kirjutas meile nii: ”Olin juba mitu aastat hädas oma teismelise tütre peanahaga. See oli kuiv ja sügeles ning pidin hoolega valima šampoone. Põhimõtteliselt sobiski ainult üks üsnagi krõbeda hinnaga apteegišampoon. Kui seda parajasti müügil polnud ja teenindajad muud soovitasid, oli paari päevaga sügelus tagasi. Nii seisabki meil kodus mitu korralikku apteegišampooni, mis paraku tütrele ei sobinud. Ühel päeval tütar ütles, et äkki prooviks mõnda looduslikku šampooni. Kuna peres on loodushoid ja loodustooted au sees, otsustasin minna Nurme e-poodi. Põhjaliku lugemise järel (milline toode on ärritunud peanahale parim) tellisin rosmariini šampooni ja palsami, kanepi kehakreemi ja kätekreemi ning veel muid pisemaid asju. Mõtlesin, et kui šampoon lapsele ei sobi, siis prooviksin ka ise neid tooteid hea meelega. Nüüd oleme Nurme šampooni ja palsamit juba mitu nädalat kasutanud ning minu suureks rõõmuks ja üllatuseks lapse peanahk ei sügele enam. Boonuseks on see, et ka pea ei lähe enam nii kiiresti rasvaseks, sest apteegišampoonid niisutasid lisaks peanahale päris korralikult ka juukseid”.


Juukseõlid – kuidas, millal ja kui tihti õli kasutada? 

juukseõliJuukseõlid aitavad parandada kuivi ja katkiseid juukseotsi ning muuta need taas terveks ja tugevaks. Lisaks saab juukseõlidega kokku segada turgutava juuksemaski, et juuksed oleksid kaunid ja säravad. Juukseõlideks soovitame kasutada näiteks  avokaadoõli, kookosõli, sheapähkliõli, jojobaõli, riitsinusõli ning argaaniaõli

Erinevad õlid avaldavad juustele ka erinevat mõju. Näiteks sheapähkli õli aitab kuivi ja kahjustunud juukseid elustada, andes neile siidja läike, sobides seetõttu eriti hästi lokkis juustele. Argaaniaõli toidab aga kuiva peanahka ning taastab lõhenenud juukseotsad. Riitsinusõli kiirendab juuksekasvu. Jojobaõli toimib justkui palsamina ning sobib hästi ka tundliku nahaga inimestele. Avokaadoõli aitab muuta juuksed kergemini töödeldavaks ning parandab peanaha tervist. Kookosõli sobib eriti hästi aga juukse juurtesse ja otstele, muutes juuksed siidiseks ja läikivaks. 

Juukseõli kasutamise sagedus sõltub nii Sinu individuaalsest juuksetüübist kui ka juuste seisukorrast. Juukseotstesse võid juukseõli lisada peale iga pesukorda. Juuksemaski soovitame teha siiski harvemini – kui soovid aegajalt lihtsalt juustele sära, elujõudu ja vitamiine anda, siis tee maski paar korda kuus. Kui aga oled näiteks stressirikkal perioodil kimpus kõõmaga, siis tee juuksemaski tihemini.  Juuksemaski saad kokku segada meelepärasest õlist ning eeterlikest õlidest. Kõõmaprobleemide puhul saad tõhusat abi rosmariini juuksemaskist. Tee segu meelepärasest baasõlist ning lisa iga supulusikatäie kohta 2 tilka eeterlikku õli. Masseeri segu peanahale, lase mõjuda vähemalt 20 minutit ning seejärel pese see maha veidi soojema veega kui tavaliselt. 

Kutsume Sind proovima Nurme lumavate lõhnadega šampoone ja palsameid. Jaga meiega ka oma kogemust ja tagasidet, kirjutades aaressile info@nurme.eu .

Pin It on Pinterest