Milline on kauni naha retsept? Maie tundub seda teadvat

Nurme looduskosmeetika

Maie mediteerib, ronib paari kuu pärast elus esimest korda mäetippu, tegeleb jooksmisega ja hingab Belgia maaõhku. Ei tea, kas see ongi tema ilusa naha saladus …

Nurme looduskosmeetikaMaie Sirel (39) kolis seitse aastat tagasi koos tütre Liisa ja poja Raidiga Belgiasse, kui pereisa Renee sai sinna tööpakkumise. Maie oli ise äsja omandanud Tallinnas jumestuskunstniku ameti, aga otsustas samuti minna uude riiki, kuna pidas oluliseks, et kogu pere saaks koos olla. 

Kuni 2020. aasta alguseni tegi ta mitmeid koostöid sealsete fotograafide, moedisainerite ja produktsioonifirmadega. Seda isegi hoolimata sellest, et jumestustööd olid enamasti Brüsselis. Kuid Maie pesa paikneb Belgia pealinnast 150 kilomeetri kaugusel Manhay provintsis, mis rahvaarvult on sama suur kui Eestis Kohila, Harre nimelises väikeses külakeses, kus kõik tunnevad kõiki. Ilma liialdusteta ütleb Maie, et tema kummalised ja ebatraditsioonilised harjumused, nagu näiteks jäises jões suplemas käimine, panevad heatahtlike külaelanike päid pöörama.

Vaatamata sellele, et uus elu on seatud sisse kodumaast kaugel, siis ei ole ta Eestit ja Eesti asju unustanud. Nii on tema jaoks erilisel kohal südames ka Nurme looduskosmeetika tooted, mille ta avastas enda jaoks juba rohkem kui kümme aastat tagasi. Kiindumus on isegi niivõrd suur, et Belgias elatud aja jooksul ei ole ta isegi näinud põhjust, et Belgia poeriiulite vahel midagi uut otsida. 

Nurme tootevalik on võitnud erilise koha minu südames ja seetõttu pole ma väga suurt uurimustööd Belgias müüdavate kosmeetikatoodete osas teinud. Kindlasti leidub ka siin häid looduslike iluvahendite valmistajaid, kuid mul pole tarvidust olnud nendega tutvuda,” räägib Maie teatades, et südamelähedased tooted kavatseb ta kaasa võtta isegi Elbrusele – Venemaa kõige kõrgemasse mäetippu, mida läheb sel suvel vallutama. 

Noorusliku naha saladus

“Pole kunagi Venemaal käinud ega ronimisega tegelenud ja kohe selle kandi kõige kõrgemasse tippu,” jutustab ta ja lisab, et kindlasti pistab matkakotti väsinud jalgade turgutamiseks Nurme magneesiumiõli ja näo eest hoolitsemiseks jojoobiõli ja sheavõi, sest vaatamata suvisele ajale on tipus ootamas -20 kraadi.

jojobaõliJojobaõliga tegi Maie esmakordselt tutvust juba 2011. aastal. Ta oli äsja lõpetanud Make Up Store’i  jumestuskooli ja esitles väikese tööampsuna ühes loodustoodete poes mineraalkosmeetikat. “Seal üks klient rääkis, et tema kasutab ainult õlisid ja eriti kiitis just jojoobi oma. Ise kasutasin toona ainult kreeme, ega osanud õlidest midagi arvata, aga otsustasin proovida, sest talvel läks näonahk väga kuivaks, et äkki aitab selle vastu,” meenutab ta. Seepeale otsis interneti avarustest sobivat kandidaati ja kuidagi jäi sõelale Nurme. 

“Kuskilt selle ostsin, isegi ei mäleta kust, sest Nurmel ei olnud siis ju veel minu arust kodulehte. Igatahes jojoobiõli ei andnud kohe oodatud tulemust, sest nahk läks veel hullemaks – nagu mingisugune koorik oleks näole tekkinud, justkui ei tahtnud õli kuidagi sisse imenduda,” räägib Maie. Seepeale pani ta pudeli vannitoa riiulile seisma, aga mõne aja möödudes tuli talle meelde poes kohatud naise sõnad, et õliga võib aega minna kuni see tõeliselt tööle hakkab. Maie otsustas uuesti proovida. “Kannatasin halva perioodi ära, mitu nädalat läks ikka mööda, kui korraga oli nägu pehme ja siidine, nii et pärast seda pole midagi muud kasutada tahtnud. Jojoobiõli kuidagi toidab väga hästi ja paneb jume särama,” nendib Maie. Ta tunnistab, et on saanud näonaha kohta palju komplimente ja tihtipeale uuritakse, mida ta ometi kasutab, et see nii hea välja näeb. Muide, jojoobiõli sekka lisab Maie E-vitamiini tilke, mida apteegis müüakse seespidiseks tarvitamiseks. 

E-vitamiin ei ole üksnes seespidiseks kasutamiseks

“Tulin selle peale, sest erinevates vananemisvastastes kreemides on E-vitamiini lisatud ja mulle meeldib Nurme filosoofia: parim kosmeetika on see, mida võid rahumeeli ka süüa. Lähtudes sellest leidsin, et E-vitamiini tilgad on ideaalsed ka minu näonaha välispidiseks poputamiseks,” sõnab ta. Maie loodud iluretsept on olnud isegi nii mõjuvõmas, et seda on kasutama hakanud Maie ema kunagine töökaaslane. “Ema on nüüd pensionil, see oli ikka mitu aastat tagasi, kui viisin ema töö juurde Nurme jojoobiõli ja E-vitamiini, need olid tal laua peale ning kolleeg küsis, et mis huvitavad asjad tal seal on. Ema tutvustas, et mis imeasjad need on ja too oli kohe jalad selga võtnud neid ostma,” meenutab Maie. Lisades, et ehk tema jumestuskunstniku tiitel mõjub inimestele kuidagi usaldusväärselt. Kui midagi soovitad, siis teatakse, et ju siis tõesti toimib.

magneesiumPeale jojoobiõli on Maie jaoks oluline magneesiumiõli, mis jäi tal täiesti juhuslikult sotsiaalmeedia postitusest silma. Olles selle leiu üle väga tänulik, sest varem oli ta alatasa kimpus krampi minevate jalgade ja varvastega. Vahel ei saanud ta niisama end sirutadagi, ilma et poleks tundnud valusööstu varvastes. Aga ette jäänud postitusest sai ta teada, et lihaskrampe tekitab magneesiumipuudus, mida leevendab kõige paremini probleemse koha magneesiumiõliga määrimine või magneesiumihelvestega jalavanni tegemine. 

“Tõepoolest, see on olnud väga suureks abiks. Päris iga päev ei kasuta, sõltuvalt sellest kui tihedalt olen eelnevad päevad trenni teinud. Kasutasin seda muide siis ka, kui 2019. aasta oktoobris läbisin Brüsselis poolmaratoni ehk 21 kilomeetrit,” räägib Maie. Esmalt plaasterdas ta jalad ära, et need villi ei läheks, siis pani peale magneesiumiõli, et lihased peaksid võimalikult kaua vastu. Nii sai ta lõpuajaks kaks tundi ja seitse minutit.

Mitte jooksjast paari kuuga maratonile

“Olin hullult uhke enda üle, siiani olen. Viis kilomeetrit oli veel minna, alles siis tundsin, et issand enam ei jõua, aga pressisin tahtejõuga kuidagi nendest viimastest kilomeetritest läbi,” meenutab ta. Tegelikult polnud Maie enne poolmaratonile minemist varem väga pikalt jooksmisega tegelenud, sest uue harrastusega oli ta alustanud tuttava mahitusel paar kuud enne Brüsseli poolmaratoni ja seda väljakutseid pakkuvates tingimustes. 

Nurme looduskosmeetika“Kodu ümbrus on väga mägine ja mõtlesin, et kuidas ma jaksan siin joosta, eluilmaski ei jõua nendest tõusudest end ülesse vedada, aga tuttav ütles, et paneksin paika kindla trajektoori ja graafiku, siis on lihtsam peale hakata,” ütleb ta. Nii hakkas Maie käima jooksmas kolm korda nädalas. Iga kord oli eesmärgiks läbida seitse kilomeetrit. Alguses vahelduva tempoga, kord joostes siis kõndides. Nii nagu võhma parasjagu oli. Paari kuuga tuli ka jaks joosta poolmaraton pausideta läbi ja plaan on tal kunagi läbida ka täismaraton. Kui ajad selleks maailmas jälle soodsad on.

“Lisaks tegelen ka mediteerimisega ja Soma hingamisega. Need on mind samuti toonud lähemale loodusele, mis on minu jaoks koht, kus leian tasakaalu ja rahu ning käin end maha laadimas. Sellepärast on minu jaoks igati loomulik, et ka iluhooldustooted oleksid naturaalsed,” selgitab Maie.

Armumine teisest silmapilgust

See selgitab ka, miks Maiel on Nurme tootevalikust rohkelt lemmikuid. Peale jojoobi- ja magneesiumiõli mahub esikolmikusse ka Nurme seep. Armumine ei olnud küll esimesest silmapilgust, kui talle kingiti 2009. aasta jõuludeks kinkekarp. See oli tema jaoks üldse esimene kokkupuude Nurme brändiga. “Kink sisaldas avokaadovõiet ja porgandiseepi. Tahtsin esimese emotsiooni ajel kohe seepi nuusutada. Tegin karbi lahti ja olin valmis tõeliseks lõhnaovatsiooniks, sest muidu iluasjad ikka lõhnavad, aga looduslikult valmistatud porgandiseebil ei saa olla ju mingisugust hullumeelset aroomi juures,” meenutab Maie, et esimene kokkupuude ei võtnud teda jalust nõrgaks. Peale selle teadis ta seebiga pesemisest nii palju, et see kuivatab keha ja pärast on nahk vastikult kiskuv. Maie sõnul ei saanud ta veel rohkem eksida. 

Nüüd võib ta öelda käsi südamel, et õige seep ei kuivata, vaid hoopis hooldab nahka sellisel moel, et endalegi üllatuseks loobus ta kehakreemide kasutamisest pikaks ajaks. “Otseloomulikult lõpetasin päeva pealt igasuguste dušigeelide kasutamise. Selle dekaadi vältel saan vist küll kahe käe näppudel kokku lugeda korrad, kui olen olnud sunnitud kasutama muid pesuvahendeid, kui lihtsat ja puhast seebitükki,” räägib ta.

Tõrvaseep hoiab psoriaasi ohjes

tõrvaseepSeebita ei saa ka Maie laste isa Renee, kel on kaasasündinud psoriaas, ja seetõttu on talle hädavajalik Nurme tõrvaseep. “See on üks vähestest asjadest, mis aitab hoida tal haigust kontrolli all, sest teised vahendid pole tulemust andnud. Varem kasutas ta apteegist saadud hormoonkreeme, kuid nende toimeaine on väga tugev ning igaljuhul jäi võidumeheks looduslik tõrvaseep” põhjendab ta. Maie räägib, et teismeeas läks Reneel põletikuline nahahaigus nii hulluks ja ta pandi haiglasse ravile. Siiski haigust täiesti välja ravida ei saa, sest see on veres alati alles ja sõltuvalt tervislikust seisundist, see kas tuleb välja või mitte. Stress on Maie sõnul suureks katalüsaatoriks. “Ei mäleta, kust me siis lugesime, aga saime teada, et tõrvaseep peaks aitama, sest tõrv on antibakteriaalse toimega,” räägib Maie, et tänu tõrvaseebile saadi probleemile lõpuks leevendust. Nüüd iga kord kui pere käib Eestis, siis ostetakse seda suur hulk kaasa.

Ent Maie ja tema pere ei ole ainuke, kes tegeleb Nurme toodete nii-öelda eksportimisega, sest nende kodused Eestis teavad, et külla minnes peab kindlasti ostma kaasa Nurme seepi.

“Ema tuli üks kord külla ja liialdamata ta kohver oli neid täis, pakun oma 15 tükki oli kaasas. Tallinna lennujaama turvakontrollis küsiti kotti läbi valgustades, et mis need seal on. Ema ütles, et täiesti tavalised seebid, mida saab poest osta,” jutustab Maie, et neljakandiliste kujundite rohkus ekraanil tekitas küsimusi. Pärast seda on Maiel ja tema emal omavaheline nali, et külla minnes peab tütrekesele kindlasti seepi viima, sest Belgias neid ei müüda.

Jojoobiõli tasakaalustab nahka

näopesu seepNurme toodete lembusest pole puutumata jäänud ka Maie 13aastane tütar Liisa ega 11aastane poeg Rait. “Kui nad olid veel täitsa väikesed, siis oli mul nende jaoks ostetud Nurme lasteseep, tore lillekestega pakend, kui õigesti mäletan, aga nüüd peseb Liisa ealistest iseärasustest tulenevalt nägu sügavpuhastava söeseebiga,” selgitab ta. Täielikult punnikestest küll lahti ei saa, sest iga on selline, aga leevendust küll. Pärast pesu piserdab Liisa nägu värskendava roosiveega ja pumpab jojoobiõli pudelist peale,” teeb Maie naljatades vihje, et tütrel ei jää muud üle, kui kasutada sama, mida emagi. Ühtlasi teab ta rääkida, et jojoobiõli on akne puhul väga hea, sest selle pH tase on inimese nahale kõige sarnasem ja omab seetõttu tasakaalustavat toimet. 

Ära pane puuvilja kilekotti

Kuigi Maie jaoks on kahtlemata oluline ilutoote efektiivsus, siis aja jooksul on muutunud tähtsaks ka nende koostis ja jätkusuutlikkus. “Mingi aeg tagasi kindlasti ei mõelnud nendele tahkudele. See on kõik tulnud järk-järgult, sest esimest korda Nurme seepi kasutades, ei olnud minu jaoks esmane, millest see koosneb, vaid kas see toimib. Alles pärast kasutama hakkamist avastasin, et toode on ka looduslik ja koostisainete nimekiri on usaldusväärselt napp,” pajatab ta.
Järgmise sammuna märkas ta, et Nurme tooted on ka keskkonnale positiivsed, sest alles ei jää tohutut plastikuhunnikut, mida Belgias nagu nii tavalisse prügikasti ehk segaolmejäätmesse visata ei tohi. Samasugust mõttelaadi järgib Maie ka väljaspool kodu. “Poes käies ei võta ma puuvilja ostes läbipiastvat kilekotti. Mul on korduvkasutatav kaasas ja ladustan neid sinna,” räägib ta. Uusi riideid ostab ta samuti väga harva, kui just midagi spetsiifilist vaja ei ole. Nagu mägironimissaapad, sest neid kavatseb ta pärast Elbrusele minemist kindlasti veel kasutada. Pigem eelistab ta käia kaltsukas või vintage-poes, kust hiljuti leidis üliägeda 1980ndatest pärit jope. “Minu puhul ei kehti ingliskeelne väljend: shop until you drop (osta kuni nõrkemiseni). Inimkond on osake loodusest ja minu jaoks on äärmiselt oluline anda oma panus selle hoidmisele.”

“Ma tänan Teid, armas Nurme pere kogu südamest, et olete rajanud turvalise silla looduse vahel, kus peal on muretu ja hingekosutav kulgeda.”

Suur suur aitäh ka Sinule, hea Maie, et jagasid meiega oma lugu!

Pin It on Pinterest