Kuidas vabaneda igapäevasest juuksepesust? Loe Kerli kogemuslugu!

Juuste igapäevane pesemine

“Ei saa üldse aru, miks olen nii kaua sellist jama talunud,” ütleb Kerli Karumaa, kes tõdeb, et ei olnud enne Nurme sidrunheina šampooni kasutamist tundnud kordagi puhaste juuste tunnet.

Ükski šampoon ei pesnud juukseid puhtaks

“Kuigi ostsin šampoone erinevatest salongidest, kus juuksurid soovitasid, mis sobiks minu juuksetüübile kõige paremini, siis pidin ikka iga päev pead pesema,” mis oli Kerli sõnul jällegi nagu suletud ring, sest mida rohkem ta juukseid pesi, seda kiiremini nad mustaks läksid. Õnneks sattus ta poolteist aastat tagasi juhuslikult lugema blogi, kus tutvustati tooteid, mida ja miks võiks looduslike omade vastu välja vahetada. Kerli on küll alati olnud väga looduslähedane, ent iluhoolduses tegi seni valikuid lähtuvalt sellest, mida televiisoris reklaamiti või mis kuskil leti peal huvitav tundus. Lähemalt uurimata, milliseid koostisaineid tootes leidub. “Artiklit sirvides hakkasin tasapisi mõistma, et pole vaja määrida neid keemilisi kokteile peale, kui saab hakkama ka ainult orgaanilist päritolu toodetega,” tõdeb Kerli.

Nurme sidrunheina šampoonTehes järjest enam looduskosmeetikaga tutvust sattus ta Nurme sidrunheina šampooni peale ja häid soovitusi lugedes mõtles seda proovida. “Juba esimest korda pestes tundsin loputamise ajal, et kiharad krudisesid puhtusest ja pärast kuivatamist oli soeng sile, mitte kahune nagu varem,” räägib Kerli. Peale selle lõhnab šampoon hästi ja tulemus jääb kauapüsiv. Ta toob välja, et kuigi kannab praegu mütsi ja salli, mis kiirendavad juuste rasuseks muutumist, siis sellest hoolimata püsivad juuksed kolm kuni neli päeva puhtad. See tähendab, et toodet jagub pikaks ajaks ja pärast pudeli tühjaks saamist ei pea seda ära viskama, sest on olemas palju keskkonnasõbralikum lahendus – täitepakend. “Armastan Nurme täitepakendit. Seda jätkub peaaegu igaveseks ning on nii suur samm ühiskonna parandamise suunas. Mäletan, et varem viskasin vannituba koristades ära kilekotitäie plastpakendit, siis nüüd on see täielikult muutunud,” on Kerli rõõmus, et saab kodust pakendimajandust oluliselt vähendada.

Abruka saare päikese all

Peale sidrunheina šampooni on veel Kerli suureks lemmikuks meremineraalidega kehakoorija, mida kasutab enamasti kaks korda nädalas. “Juba koorijat peale pannes tekib mõnus tunne ja pärast kasutamist on nahk väga pehme,” kirjeldab ta. Muide, Kerli annab nõu, et koorijat ei tohi ära unustada ka suvel, sest sellega eemaldad kehalt surnud naharakud ja jume jääb tänu sellele oluliselt kauakestvam, sest pigment ulatub nõnda sügavamale nahakihti. Nurme kehakoorija“Veetsin 2020. aasta enamust suvest Abruka saarel asuvas maakodus ja seal algas päev varahommikul kalapüügile minekuga – võtsime võrgud merest välja ja pärast puhastasin õues olles kalu,” meenutab Kerli, et ta oli iga päev nii palju päikese käes, et nahk oleks pidanud tõmbuma selle peale kaks numbrit väiksemaks. Aga õhtuti pärast tolmu maha pesemist, koorimist ja Nurme porgandiõliga niisutamist oli tulemus sametiselt pehme.

Kuigi Kerli jaoks sai looduskosmeetikale üle minnes määravaks orgaanilised koostisaineid, siis tema jaoks on toodet valides oluline ka hea aroom. “Jumaldan looduslike lõhnasid, sest need on nii ehedad. Nuusutasin hiljuti sõbranna kreemi, mis lõhnas nii sünteetiliselt ja ehmatasin ära, et mis ta endale peale määrib,” räägib Kerli. Paljud on tema sõnul tutvusringkonnas skeptilised, et kuidas looduslik toode saab üldse mingit tulemust anda. “Üritan neid ikka keelitada vähemalt proovima, sest mina ei ole kahetsenud kordagi .” 

Pin It on Pinterest