Füüsikaõpetaja Kairit: ravimite kõrvalmõjuks oli probleemne näonahk ja punnid

kogemus Nurmega teepuuõliseep

Füüsika õpetajana töötav Kairit Loodus pidas võitlust vistrikega, mis tekitasid temas sageli ebamugavustunnet – aastaid kestnud pingutustest hoolimata oli pale endiselt punniline. Loe lähemalt, kuidas Kairit sai jälile probleemse näonaha tekkele ja avastas enda jaoks Nurme teepuuõliseebi.

Räpinast pärit Kairitile ei saanud südamelähedaseks mitte ainult Nurme teepuuõliseep, vaid ka Nurme looduslähedane filosoofia. “Mulle nii meeldib olla maal ja looduses. Käia mööda metsi ja mererandu, imetleda rabasid ja heinamaad, “ ütleb 26aastane Kairit, kelle jaoks oli pärast keskkooli lõpetamist Tallinna kolimine paras šokk.

kogemus Nurme toodetegaPisikesest kohast suurde linna

“Elasin Tallinna Ülikoolis õppides Lasnamäel, kus ühes kortermajas elab sama palju inimesi kui Räpinas kokku. Ma ei teadnud alguses isegi, kuidas Lasnamäelt ülikooli saab.” 

Ent magistrisse minnes kolis neiu Keila, sest keskkooli ajast pärit kallim sai sõjaväega ühele poole ja paar otsustas kolida kokku. “Keila on mõnus rahulik paik. Tallinnale parajalt lähedal ja rongiga saab sõita kiirelt edasi-tagasi,” põhjendab Kairit. Keilas olev Rõõmu kaubamaja oli ka koht, kust ta ostis paar kuud tagasi esimese Nurme toote – teepuuõliseebi, sest juba viis aastat oli ta rinda pistnud probleemse nahaga ja lahendust ei olnud ta sellele endiselt leidnud.

“Teismeeas oli nahk täiesti sile, ühtegi punni ei olnud, ja alles 19aastasena lõid vistrikud välja. Käisin erinevate kosmeetikute juures ja keegi ei osanud öelda, milles võib põhjus olla. Öeldi ainult, et puhasta ja niisuta korralikult. Seda ma ka tegin, aga otsaesine ja nina olid ikka pisikesi punnikesi täis,” meenutab Kairit lisades, et kui nahka ei kreemitanud oli nägu veel ka hästi kuiv ja ketendav.

Problemaatiline näonahk tekitas ebamugavustunde

23aastasena kooli tööle minnes tundis ta seetõttu end ebakindlana, sest punnid olid niivõrd silmatorkavad. “See väga häiris mind ja tundsin lausa piinlikkust. Nägin nii palju vaeva, et olukorda parandada, ja ikka näed kooli tööle minnes õpilastele välja nagu eakaaslane,” räägib Kairit. “Mõtlesin, et olen proovinud kõikvõimalikke variante: näogeeli, -piima, -vahtu ja -koorijat ning otsustasin, et järgi on veel ainult tükiseep, mis katsetamata. Vanasti pesti sellega ju kõik vajalik ära, miks see nüüd toimima ei peaks,” sõnab Kairit. Nii võttis ta paar kuud tagasi suuna Rõõmu kaubamaja poole ja valis sealt välja just Nurme teepuuõliseebi, sest teadis, et just teepuuõli on tõhus punnide vastu võideldes.

Tulemust oli näha juba paari nädalaga. “Seebiga pesemine avaldas päris ruttu mõju ja see oli nii positiivne. Mõtlesin veel hirmuga, et kas see efekt kaob ära: nahk harjub vahendiga ja varsti on kõik vanaviisi tagasi. Õnneks on pale endiselt sile ja siiani on harjumata tunne, et otsaesist puudutades punne pole,” rõõmustab Kairit.

Jälile sai ta ka põhjusele, miks punnid tekkisid: peavalu vastu kasutatud valuvaigistid. “Neid vähem tarbides, oli ka punne vähem, ja ravimit rohkem võttes, läks ka naha olukord halvemaks. Nüüd olen proovinud samasugust ravimit, ainult ilma kodeiinita, mis võis olla kurjajuureks, sest enam probleeme pole,” sõnab Kairit. Täiesti ilma valuleevendajata ta ka ei saa, sest peavalud on kimbutanud teda juba keskkoolist saati. “Eks see ole seotud stressiga ja õpetaja ametis on seda pinget omajagu,” tõdeb Kairit. 

kogemus Nurme toodetegaToitu kasvatavad uues kodus meelsasti ise

Pingeid saab Kairit aga maandada 2020. aasta juunis ostetud talumajas, mis on tema ja nüüdseks juba tema abikaasa päris oma kodu. “Uut kodu otsides oli meie jaoks oluline, et saaksime nautida loodust ja kasvatada ise toitu, see on meile mõlemale hästi oluline,” pajatab ta. Kairit loetleb, et aias kasvatavad nad kõike, mida vähegi saab: eksootilisematest nimedest kõlab tšilli, tomatillo, maasikfüüsal ja mesimelon. Nimekirjas on ka klassikalised kurk, tomat, kartul, maasikad, vaarikad, erinevad kapsad ja kõikvõimalikke värve sõstraid. Selleks, et aed oleks korras ja õuetööd mõõdukas tempos tehtud, ärkab pererahvas nädalavahetusel sageli juba kell kuus hommikul. 

Varajase ärkamise põhjuseks sai tegelikult koer Juss, kelle nad võtsid kaks aastat tagasi. Pisike karvane pomeranian ehk kääbusspits naudib elu keset loodust. “Ta lihtsalt jookseb aias ringi, nuusutab iga põnevat lillekest ja rohuliblet, ajab linde taga ning naudib terrassil päikest ja tuult.

Kare vesi muutis juuksed takuseks

Kohila lähedal asuvas uues maakodus sai aga probleemiks vesi. “Korteris elades olid juuksed puhtad ja siledad, aga majja kolides olid kiharad pärast pesu nagu takud peas.” Alguses arvas ta, et vahest pole loputanud šampooni piisavalt hästi välja, sest veesurve oli uues kodus väiksem kui Keilas. “Iga pesuga läksid juuksed aina hullemaks, peanahk oli küll puhas ja välimuselt ei olnud kõige halvem, aga näpud juustest läbi ei läinud. “Otsisin, mis see põhjus olla võib ja pakuti, et äkki on asi karedas vees,” ütleb Kairit. “Esialgu  oli üllatav, et kuidas saab põhjus olla meie oma põhjavees, kuid järgisin siiski soovitusi olukorra parandamiseks. Panin loputusvette äädikat. Kallasin seda 20-liitrisesse kastrulisse kruusi täie ja sain isegi pea puhtaks.” 

nurme sidrunheina šampoonNagu Kairit ise ütleb, siis niiviisi ta solberdas äädikaga juukseid pesta kuni tuli üks hetk mõttele, et miks mitte proovida mõnda Nurme šampooni, sest seebiga oli ta endiselt väga rahul. “Kuidagi oli internetis just Nurme sidrunheina šampoon jäänud mitmel korral ette ja otsustasin algatuseks just selle tellida.  “Ja täiesti lõpp! Kus ma olen olnud, isegi palsami ja seerumita olid juuksed nii mõnusad pehmed,” meenutab Kairit. Oleks ta seda teadnud, siis oleks ta kohe tellinud suurema koguse. “Mulle väga meeldib täitepakendi võimalus ja mõte, et ühte pakendit saab võimalikult kaua kasutada. Loodetavasti muutub see kaubanduses üha tavalisemaks, et saaksime loodust võimalikult palju säästa,” räägib Kairit, kes on tänulik, et Nurme tooteid tellides on tal võimalus olla ise suurem keskkonnasõber.

Aitäh Sulle, hea Kairit, et jagasid meiega oma lugu.

Pin It on Pinterest