29aastane Liis-Rebecca leidis pärast kurva diagnoosi saamist lahenduse looduskosmeetikast

Nurme looduskosmeetika

“Noorena ei mõtle, mis keemiat endale peale määrid ja kuidas see mõjutab sinu tervist,” tõdeb 29aastane Liis-Rebecca Ojamaa, kes sai 2019. aastal kurva ajendi vahetada kõik kasutusel olevad ilutooted välja looduskosmeetika omade vastu. 

Otsus teha elustiilis kannapööre

“Olen noor naine, kel ei ole võimalik rasestuda loomulikul teel. Oleme proovinud elukaaslasega juba kolm viimast aastat. Aga ei tulnud, ega tulnud. Mõtlesin, et ju siis pole veel ette nähtud,” meenutab Liis-Rebecca. Kahjuks sai ta arsti juures käies diagnoosi, et on varajase menopausi äärel. See tähendab, et munarakke on järel väga vähe ja ka need on kehva kvaliteediga. “Sain justkui panniga vastu pead. Pärast mõnda aega mõtlemist sain aru, et nüüd on kaks varianti: kas peita pea liiva alla või teha kõik mis enda võimuses, et olukorda parandada,” tõdeb ta. Munarakke juurde kuidagi tekitada pole võimalik, ent olemasolevate kvaliteeti parandada aga küll.

Seepeale otsustas Liis-Rebecca muuta drastiliselt elustiili, et keha puhastuks igasugustest mürkainetest, mis võivad sisse süües või peale määrides organismi ladestuda. Mistõttu hakkas ta tegelema mediteerimisega, viljakust soodustava joogaga, muutis täielikult toitumist ja otsustas eelistada edaspidi kehahoolduses looduskosmeetikat, sest see ei sisalda kehale kahjulike aineid.

Aroomid said otsustavaks

Nurme looduslik deodorant“Mäletan hästi, kuidas tiirutasin möödunud suvel ilukaubamaja Tradehousei riiulite vahel ringi ja korv oli asju juba täis. Otsisin veel tahkel kujul deodoranti, sest vedela koostisega pole kunagi meeldinud,” räägib Liis-Rebecca. Vahetult enne kassasse jõudmist jäi talle silma Nurme sidruni ja eukalüptiga deodorant. “Eelistan lõhnadest hapukaid ja tsitruselisi aroome, aimasin et sidruni oma võiks olla mulle meelepärane ja seetõttu nuusutasin seda mööda minnes. Ja sain kohe aru, et see oli just see, mida otsisin,” räägib ta, kuidas ta avastas enda jaoks just Nurme tooted. 

Seejärel tutvus Liis-Rebecca ka Nurme seepidega, millel olid samuti ülimalt meeldivad aroomid ja otsustas seepeale, et paneb kõik varem korvi pandud tooted tagasi ning valib kõik vajamineva Nurme valikust. “Mõtlesin, et miks hakata segama erinevaid brände omavahel, kui üks kindel on hakanud meeldima. Valisin toona veel välja rosmariini šampooni ja lavendli palsami,” selgitab ta. 

Kindlalt ei tea öelda, milline faktor sai määravaks, aga kuu aega pärast uut elustiili jäi Liis-Rebecca lapseootele. “Kahjuks see küll katkes, kuid olen 100 protsenti kindel, et jäin rasedaks tänu kõigile neile muudatustele ning sain kinnitust, kui suurt rolli mängib see, milliseid iluvahendeid kasutada.”

Nurme deodorant ei jäta jälgi

Enne eelmist suve eelistas ta veel keemiat täis deodorante ja arvas, et mitte higistamine on hea, sest see ongi ju toote eesmärk. Nüüd ta teab, et higistamine on just kehale kasulik, sest kuskilt peavad mürgid organismist väljuma. Oluline on seejuures, et ei tekiks halba lõhna, mille tõrjumisega saavad Nurme deodorandid Liis-Rebecca sõnul väga hästi hakkama. Lisaks on nende koostis tema sõnul väga kreemjas, kuid mitte liiga pehme, et läheks laiali.

“Nende pealekandmine on imelihtne, sulab hästi nahaga kokkupuutel ning imendub hõlpsalt, jätmata kaenlaaluseid rasvaseks või valgeks. Isegi elukaaslane, kes on profisportlane, kiidab, et pärast trenni ei ole higilõhna üldse tunda,” lisab Liis-Rebecca. Muide, mehe lemmikuks on samuti sidrunilõhnaline antiperspirant. 

Nurme looduslik šampoon rosmariinTeiseks suureks lemmikuks on Liis-Rebeccal Nurme valikust juuksekasvu turgutav rosmariini šampoon, mis jätab peanaha pärast pesemist mõnusalt õhetama ega pane sügelema. Aga ka niisutav lavendli palsam oli talle suureks üllatuseks, sest õhuke juuksekarv, mida on küll palju, jääb pärast duši all käimist enamasti kahune. “Seni olen olnud looduslike palsamite puhul pigem skeptiline – mismoodi peaksid need toimima siluvalt, aga Nurme lavendli palsam osutus väga positiivseks kogemuseks: juuksed on märjana hõlpsalt kammitavad ja juus on pärast kuivamist mõnusalt pehme,” kirjeldab Liis-Rebecca.

Lisaks leidub tema käekotis ka astelpaju-apelsini niisutav kätekreem ja musisuud kaitsev mündi huulepalsam. Nurme huulepalsam“Olen olnud väga pikalt hügieenilise huulepulga sõltlane – kui huulevõie jäi koju, siis pidin kindlasti ostma uue – aga olen nüüd Nurme omaga täheldanud, et piisab ainult kord päevas kasutamisest, et huuled oleksid terve päeva niisutatud ja pehmed,” räägib Liis-Rebecca. Mis jällegi kinnitab tema arvates tõsiasja, et ilutoode, mis on poes kõige soodsam ja värvilisem ei pruugi tegelikkuses anda lubatud tulemusi. Seetõttu julgustab ta kasutama looduskosmeetikat. “Naturaalsed tooted annavad südamerahu, et kasutatud koostisosad on kvaliteetsed ja teevad sulle ainult head,” nendib ta, kes sai päkapikult Nurme advendikalendri nii et uusi lemmikuid, mida kasutusele võtta, tuleb aina juurde. “Ma tean, et kõik kõlab nagu suur-suur ülistus, aga kõik on 100 protsenti tõsi,” kinnitab Liis-Rebecca.


Aitäh Liis-Rebecca, et jagasid meiega oma lugu!

Pin It on Pinterest