Kuidas suvel oma juuste eest hoolitseda? 

juukseõli suvel

juuksehooldus suvelSuvisel ajal oleme harjunud oma naha eest suuremat hoolt kandma, kuidas on lood aga juustega? Soojade suveilmade saabudes vajavad tegelikult ka meie juuksed tavapärasest enam tähelepanu. Selleks, et sinu juuksed püsiksid ka suve möödudes ikka terved, säravad ja kaunid, oleme kokku pannud mõned olulised soovitused, mida suvise juuksehoolduse puhul meeles hoida. 

Millised on kahjulikud tegurid juustele just suvehooajal ning miks juuste eest suvel rohkem hoolitseda?

Kuigi korralik juuksehooldus on oluline aastaringselt, esitab kuum suvepäike, tugev tuul, soolane merevesi, mütsi kandmine ning peanaha higistamine meie juustele paraja väljakutse, millega silmitsi seista. Juuksekarva katab õhuke soomuskiht, mille ülesandeks on kaitsta juukseid väliste ärritajate eest. Kui soomuskiht aga kahjustada saab, ei suuda see juustele enam piisavat tuge pakkuda ning juuksed muutuvad kuivaks, kahuseks, elutuks, raskesti kammitavaks ning erinevatele välistele kahjustustele kergesti vastuvõtlikuks. Juuste soomuskihile mõjuvad kahjustavalt  just nimelt suvine intensiivne päike ja UV-kiirgus kui ka tugev tuul, soolane merevesi, õhus keerlev tolm, peanaha higistamine ning ka juustesse sattuvad liivaterad, millega suveperioodil ikka kokku puutume. Selleks, et oma juukseid hapraks muutumise eest kaitsta, vajavad nad suvel tavapärasest ka pisut suuremat kaitset. 

mündi šampoonSiin on Sulle mõned nipid ja soovitused kuidas suveperioodil juukseid säästa: 

Lase juustel õhu käes kuivada. Mida vähem liigset kuumust sinu juuksed saavad, seda paremini nad end tunnevad. Püüa võimalusel juuste kuumtöötlemist vältida. 

Kanna kübarat. Nii säästad oma juukseid otsese päikesekiirguse eest. Müts või kübar toimib justkui päikesekaitsekreem nahal, aidates ennetada kahjustuste teket. 

Lõika tihedamini juukseotsi. Kuum suvepäike muudab juukseotsad poorseks ning kergesti lõhenevaks, seepärast tasub suveperioodil piirata juukseotsi tavapärasest sagedamini.  

Värvi juukseid harvemini. Lase suveperioodil juustel puhata ning väldi võimalusel juuste värvimist püsivärviga. Kemikaalid juuksevärvides mõjuvad juustele samuti lisakoormusena.

Kasuta piparmündiga jahutavat šampooni. Nurme mündi-rosmariini šampoon mõjub juustele värskendavalt ning taaselustavalt, jättes juustele meeldiva aroomi ning turgutades juuksenääpse. 

Väldi igapäevast peapesu. Sage juustepesu muudab rasunäärmed aina aktiivsemaks, pannes nad üha enam rasu tootma. Nii võib välja kujuneda lõputu nõiaring. Lisaks eemaldab igapäevane pesu peanahka kaitsva loomuliku rasukihi.  Kui oled hädas kiiresti rasuseks muutuvate juustega, soovitame proovida Nurme looduslikku šampooni sidrunheinaga, mis reguleerib higistamist, hoides seeläbi juuksed kauem puhtana. 

Turguta juukseid vitamiinirikka juuksemaskiga. Juuksemask mõjub juustele kui vitamiinirohke lisatoit, mis aitab neil terve ja säravana püsida. Kuna suvekuumus, soolane merevesi, tuul ja higi panevad juuksed korralikult proovile, on väga oluline neid regulaarselt toita ning korralikult hooldada. Vitamiinirikkad maskid ja seerumid on selleks suurepärased, pakkudes intensiivset hooldust ning aidates juustel pärast pikemat päikese käes viibimist paremini taastuda. 

Tee juuksed enne merevees või basseinis ujumist märjaks. Märg juus on soolale ning kloorile vähem vastuvõtlikum ning juuksekahjustuse oht on seega väiksem. 

Ära unusta palsamit! Juuksepalsam sulgeb juukse sarvkesta, kaitstes seeläbi juukseid väliskeskkonna mõjude eest, muutes need vastupidavamaks ning hoides juuksed kauem puhtana. Lisaks tasub vaadata ka juukseõlide poole. 

juukseõliMillised õlid on juuksehoolduseks parimad? Miks?

Juuste turgutamiseks sobivad suurepäraselt avokaadoõli, kookosõli, sheapähkliõli, jojobaõli, riitsinusõli ning argaaniaõli.  Kuivade ning kahjustunud juuste puhul on abi nii sheapähkli- kui argaaniaõlist. Sheapähkli õli aitab parandada kuivi ning kahjustunud juukseid, taastades nende elujõu ning sära, lisades juustele siidja läike. Argaaniaõli toidab aga kuiva peanahka ning taastab edukalt kuivad ning lõhenenud juukseotsad, muutes juuksed taas tugevaks ning elujõuliseks. Juukseõli võid juukseotstesse lisada peale igat pesukorda.  Lisaks sobivad kasutamiseks ka erinevad eeterlikud õlid, mis mõjuvad samuti turgutavalt ning pakuvad juustele igakülgset kaitset. Eeterlikke õlisid sobib lisada nii šampooni, palsami kui ka juuksemaski sisse. 

Ideid juuksemaskideks: 

Kui oled kimpus ketendava peanaha või kõõmaprobleemidega, leiad abi rosmariini juuksemaskist, mille valmistamine on imelihtne! Tee nii: sega omavahel kokku endale meelepärane baasõli (näiteks kookose- või oliiviõli)  ning lisa iga supilusikatäie õli kohta 2 tilka rosmariini eeterlikku õli. Masseeri seejärel segu peanahale, lase vähemalt 20 minutit mõjuda ning pese seejärel segu tavapärasest veidi soojema veega maha. Tee maski vähemalt kord nädalas või igal pesukorral kuni oled kõõmast vabanenud. Tänu oma põletikuvastastele ning antibakteriaalsetele komponentidele mõjub rosmariin sügelevale peanahale rahustavalt.

Kui aga soovid, et juuksed ei muutuks palava ilmaga liiga kiiresti rasuseks, proovi juuksemaski sidrunheina eeterliku õliga. Sidrunhein aitab reguleerida vereringet ning tasakaalustada rasueritust, nii püsivad juuksed kauem puhtana. 

Peanahale mõjub hästi ka juuksekasvu soodustav kodune ingverimask. Tee nii: Sega kokku 2 supilusikatäit riivitud ingverit või 2 tilka ingveri eeterlikku õli ning 2 supilusikatäit oliiviõli. Masseeri peanahale ning juustesse. Lase 20 minutit mõjuda ning loputa põhjalikult. 

Tutvu Nurme looduslike juuksehooldustoodetega lähemalt SIIN ning paku oma juustele vaid parimat! 

Pin It on Pinterest