Heiditi ilulugu: Kas pesta pead või kreemitada keha?

Nurme astelpaju kreem

Eesti Naise Ilublogis katsetas Heidit Kaio Nurme astelpaju-apelsini tooteid: seepi, kehakooriat ning ihupiima. Loe lähemalt, kuidas need talle meeldisid.


“Küllap teist paljud on isolatsioonis tabanud end vaagimas, kas pesta juukseid täna või veab välja homseni. Hoopis tõsisemalt pean aga igapäevase jooksja ja duši all käijana võtma keha hooldamist.

Et kehahoolduse toodete käive on minu puhul suur, siis võtan fookusesse Eesti tootja Nurme kehaseebi, –koorija ja –piima. Võiksite õigustatult küsida, miks peaks keha eest hoolitsema kreemide, koorijate, maskide ja muuga? Lihtne, et aidata nahal elastsena püsida.

Teiseks – 21. sajandi naise õigus ja rõõm on hea kontakt iseendaga. Nahk naha vastu. Hoolitsetud korpus pakub rõõmu endale. Selle tunde kättesaamiseks tasub paar nädalat vaeva näha ja kui käes, siis vaevalt, et loobute.


Siidine seep ja terane koorija

Nurme seep astelpajuOlen kasutanud dušigeele ja -seepe minimaalselt, kartes, et need kuivatavad liialt nahka. Samas olen olnud murelik, et kui olen hoolas kreemitaja, siis aeg-ajalt peaks kreemijäägid põhjalikumalt maha pesema. Selgub, et minu kartus seebi suhtes oli alusetu. Astelpaju ja apelsini seep ei kuivata põrmugi nahka.

Miks on oluline aeg-ajalt keha seebitada? Kortsud tekivad nii, et mustuse osakesed hakkavad kogunema vaokeste ehk kortsude põhja. Mida rohkem mikroprügi, seda laiema kraavi ta tekitab. Prügi koguneb ja vagu süveneb. Seepärast on hea hõõruda keha aeg-ajalt üle ka teralise koorijaga. Sel päeval seebitada pole vaja, sest koorija teeb sama töö veelgi võimsamalt.

Mul on siis menüüs Nurme astelpaju ja apelsini koorija. Olen kasutanud mitmete tootjate koorijaid ja väidaksin, et see on küllaltki jõulise toimega, kuigi on mahetoode. Seega sobib hästi neile, kes pole varem koorijat kasutanud. Sagedastel koorijatel soovitaks kasutada kord nädalas või üle nädala – seega jagub seda pikaks ajaks.


Viimistlus

Nurme kehakreem astelpajuMäletan, et nooremana pidasin kehapiimasid raharaiskamiseks – pind on suur ja seda annab sisse määrida isegi minusuguse mikroskoopilise olendi puhul. Nüüdseks on aga keha kreemitamine sama oluline, kui näohooldus, mis tähendab, et kehapiimade ja -kreemide kasutamise kogemust on mul palju.

Julgen kinnitada, et toimelt on Nurme kehapiim sama vinge kui välismaised tipptooted. Plussi poolele lisandub aga, et Nurmel on mahetooted, mis on head nii mulle kui ka loodusele. Samas on need hinna ja kvaliteedi suhtelt väga mõistlikud.

Ja veel üks asi, millest võinuks sama hästi ka alustada –astelpaju-apelsini tooted lõhnavad imeliselt.”

 

Pin It on Pinterest